Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemeken miért nincs...

Az egyetemeken miért nincs távoktatás?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, h van akinek nem jött be.

Viszont azokon a szakokon, ahol nincs pl. labor gyakorlat, simán lehetne távoktatás.


Az elméletet, a gyakorlatok nagy részét az összes humán szakon, jogi szakon, gazdasági szakon stb stb stb. távoktatásban meg lehet csinálni.


Az egyetemistákra nem kell vigyázni, ha otthon vannak, mint az általános iskolában, ami miatt a szülők nem tudtak dolgozni.


Több százezer egyetemista van.

Ha távoktatásban vannak és otthon maradnak, akkor az a több százezer ember nem érintkezik.


Viszont a félévét mindenki tudja teljesíteni. Lehet nem lesz olyan érdekes és hatékony, de akkor is tudják teljesíteni.

Ahol meg elengedhetetlen a gyakorlat azok bemehetnek az egyetemre. Ez kb. a hallgatók töredéke, azokat akár az egyetem is le tudja teszteltetni, mivel gyógyszerész, vérvételi és orvosi labor, minden egyetemhez tartozik szinte.



2020. szept. 16. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ki lett adva, azért. Mit nem lehet ezen megérteni.
2020. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Hogyne lenne? Ugy hivjak: levelezo.
2020. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A BGE-n pl. csak a nappali szakon vannak órák személyes részvétellel megtartva, ha azok létszáma nem haladja meg az 50 főt, minden más munkarendben az oktatás online.
2020. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Minden egyetem maga dönt arról, hogy hogyan védekezik. Nincs értelme hatóságilag kitiltani minden hallgatót minden egyetemről, ahogyan azt tették tavasszal.

Nyilván vannak jobban távoktatható szakok és kevésbé távoktathatóak. Ahogyan egy nagy egyetem is különbözik egy bivalybasznádi katolikus népfőiskolától, ahol 10-20 fős szakok vannak. Nincs értelme egységes szabályzásnak.

2020. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n a következő van. A fenntartó kiadta, hogy tudja, hogy az online oktatás sokkal több munka az egyetemi oktatóknak, de ő az online órákért kevesebb pénzt fog adni. Magyarul az egyetemnek pénzügyileg sem érdeke online tartani az órákat, ha életben akar maradni. Ja de amúgy tartsuk meg a távolságot és minden órának 4x nagyobb termet foglaljunk, mint ahány hallgató lesz. Na, annyi terem nincs, főleg, hogy az ablak nélkülieket egyáltalán nem lehet használni. Szóval az első két évfolyam bejár, a többieknek online (legalábbis amelyik szakon én tanítok). Terjed is szépen a járvány a hallgatók között.
2020. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Online nem lehet ugyanolyan hatékonysággal tanulni. Kipróbáltuk. Teljesen más, hogy egy térben vagy a tanárral és úgy magyaráz, vagy akadozva, szaggatva, recsegve hallod, alig értesz valamit, ha kérdeznél, pont akkor megy el a net. Egy csoportban mindig lesznek páran, akiknél épp technikai problémák vannak, és amiatt lemardnak.
2020. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Akkor is sokan lemaradnak, ha nem engedik be őket a terembe, mondván, hogy már maximális számú ember van bent.
2020. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én egyetemem full offline módban üzemel, aminek én személy szerint örülök. Gyakorlatias szakon vagyok, így szerintem gondok is lennének, ha távoktatásra kellene átállni, másrészt meg nagyon nem jó otthon a négy fal között ülni és hallgatni az előadásokat. Van olyan kar amúgy, ahol ezt csinálják a nagy előadásokkal, de a szemináriumok meg egyebek meg kampuszon vannak. Na én meg azt nem tudom, hogy oldanám meg, mert bejárós vagyok és nem tudnék olyat csinálni, hogy az előadást otthonról nézzem meg, következő óraban meg személyesen ott legyek egy gyakorlaton.
2020. szept. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!