Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem zárnak be az iskolák...

Miért nem zárnak be az iskolák mint tavasszal? Így sosem lesz vége a járványnak.

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Miért, azzal ha bezárják az iskolákat vége lesz valamikor? Nem lehet a járványt elfolytani, a korlátozások célja az, hogy ne mindenki egyszerre kapja el, ezzel leterhelve az egészségügyet...
2020. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A távoktatás katasztrofális volt. A szülők és a gyerekek is panaszkodtak miatta. Ehhez hozzájön még az is, hogy a kisgyerekeket nem lehet felügyelet nélkül otthonhagyni, a szülőknek pedig muszáj dolgozniuk, ha nem akarnak éhenhalni.
2020. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
43%

Otthonról nem tudnak tanulni a diákok, főleg a 18 év alattiak, így a bezárással mindenkinek csúszna fél-1 évvel az érettségi, ennyi idővel tovább tart míg munkába lépnek ami rengeteg pénzkiesés. Arról nem is beszélve, hogy legtöbb szülő nem tud mit kezdeni a helyzettel, mivel reggel dolgozni mennek és nehezen megoldható, hogy valaki otthon maradjon a gyerekkel, ami újabb munkakiesést/adót okoz és támogatást szív el, így ez nem jó opció.


A járványnak valóban sose lesz vége, de ha megfigyeled influenzának sincs, végigfertőzi a lakosságot, majd visszatér. Koronavírus is hasonló, csak jobban fertőz és nagyobb eséllyel szövődményes, ugyanakkor az emberek többségénél semmilyen tünetet nem okoz, leginkább a krónikus betegekre veszélyes.

2020. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Miért, azt gondolod, hogy az iskolákban terjed egyedül a vírus? Jártál te kórházban? Fogorvosnál? Az sztk-s rendelők előtt 10-20 méteres sorok vannak, egymás s*ggébe állnak a nyugdíjasok, és elhiheted, mindnek van egy nagyon jó kifogása, hogy mi miatt nem képes azt a maszkot rendeltetésszerűen használni. Én fogorvosként szerinted milyen helyzetben vagyok? Dupla maszk és plexi (na ha valaki nem kap levegőt, az én vagyok, nem Mari néni az otthon varrt rongyikájában), a váró tele, nincs negyed óra szellőztezés, se semmi és itt a beteg nyála, vére a levegőbe kerül. Csak most mindenkinek kinyílt a csipája, hogy gyorsan fogat akar tömetni, hiába a rendeletek, a kiírások, jönnek, inkább azt hazudják hogy fáj, csak hogy kapjanak minél előbb ellátást. Ez a valóság. El tudom képzelni, milyen helyzetben lehetnek az ügyintézők, a buszsofőrök, vagy bárki, aki rendszeres kontaktban van emberekkel és elhiheted, minden 2. fegyelmezetlen, nem viseli rendesen a maszkot, ha viseli egyáltalán, kézfertőtlenítő van kirakva, de minek. Nincs egy hónapja, hogy iskolába jártok, ennyire ne legyen már rossz, semmivel nem vagytok nagyobb veszélyben, mint bárki dolgozó ember. Ha az iskolák bezárnak mit gondolsz, ahol mindkét szülő dolgozik, ott hogy fogják megoldani a 7 éves gyerek felügyeletét? Vagy megint zárjon be minden? Az a biztos, hátha megszűnik egy pár százezer ember állása? Nem pestisjárvány dúl, kezeljük már helyén ezt a betegséget, kell védekezni, de az élet nem állhat meg. Amúgy, ha mindenki a rendelkezéseknek megfelelően viselkedne, akkor nem lenne ekkora baj.
2020. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!