Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes még a diákigazolványom?

Krómgyűrű kérdése:

Érvényes még a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

E hónapban kezdtem el dolgozni, júniusig tanuló voltam.

Ugye a diákigazolvány október végéig érvényes.

Kérdésem az, hogy utazhatok-e még diákjeggyel ebben a 2 hónapban?


Esetleg ha mégis utazok, a jegyellenőr hogy jöhet rá, hogy már nem diák vagyok?



2020. szept. 22. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Október 31-ig érvényes, senkit sem érdekel, hogy már nem vagy tanuló. De a kedvezményes jegyet, bérletet nem tudja elszámolni a cég, ha térítik a bérlet egy részét, muszáj vagy teljesárút venni.
2020. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy amennyire én tudom nem hogy csak októberig, de a vírushelyzet miatt decemberig érvényes a régi matricád.

"a jegyellenőr hogy jöhet rá, hogy már nem diák vagyok?" úgy, ha megmondod neki (ami valószínűleg kicsit sem fogja érdekelni). Azt is hihetné, hogy még nem vetted át a legújabb matricát (nálunk például még csak nem is volt szó róla, hogy már megérkeztek volna az újak, szóval mindenki vagy a tavaszi, vagy még az őszi matricájával mászkál, amik szintén érvényesek decmeberig.

De igen, amit az első ír, a bérlet árának megtérítéséről azt jobb ha letisztázod a munkahelyeddel.

2020. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érvényes és utazhatsz vele. Most talán december 15.-ig érvényes a régi matrica a vírus helyzet miatt.


A jegyellenőrt csak a diákigazolvány érvényessége érdekli. Amíg le nem jár nem érdekes, hogy nem vagy már diák.

2020. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elvileg úgy volt hogy térítik egy részét, szépen megvettem a felnőtt városi bérletet, aztán mikor bementem, akkor közölték, hogy majd csak egy 1 munkaviszony után tudják téríteni...

Tehát még maradok a diákbérlet/jegynél.


Tételezzük fel, ha decemberig beíratkozok, levelező vagy esti tagozatra valamelyik egyetemre, akkor kaphatok érvényes matricát?

2020. szept. 22. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!