Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelv szakokon az egyetemen...

Nyelv szakokon az egyetemen egy sima dolgozat mibe szamit bele illetve mi az ertekelesi rendszere?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én anglisztikán vagyok (SZTE), itt elég vegyes. Gyakorlatokon félév közben írunk teszteket, kvízeket, kell beadandót írni, sokszor prezentációt csinálni, írunk ZH-t (igazából ez a dolgozat egyetemi megfelelője nagyjából), és ezek mind együtt adnak ki egy jegyet, amit félév végén megkapsz. Előadásokon csak egy vizsga van, írásbeli vagy szóbeli, arra kapsz egy jegyet, és ennyi.


Az értékelési rendszer alatt mire gondolsz? Ha a százalékokra gondoltál, az tanárfüggő. A legtöbb helyen 50-60 százaléktól van meg a 2-es, de láttam már olyat is, hogy 40-től megadják. Az 5-öst is valaki 90-től adja meg, valaki 80-tól.

2020. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elte spanyol szakon értékelés:


60-70% kettes

70-80% hármas

80-90% négyes

90-100% ötös

2020. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!