Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első osztályos lányomnak...

Első osztályos lányomnak nehezen megy az "olvasás",betűk felismerése! Magántanár segítségét igénybe venni jó ötlet vagy sem ilyen korban? (6 éves)

Figyelt kérdés
Tanárnője szerint le van maradva,nehezebben halad a többiekhez képest!( Egy honapja van suli)! Itthon minden nap gyakoroljuk,nehezen jegyzi meg a betűket,össze olvasni szótagokat annál inkább! Nagyon megakar felelni és már most izgul órák előtt! Ötletek hogyan tudnék segíteni neki? Magántanár?

2020. okt. 2. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Valószínű nem alakult nála még ki ez a készség. Nem szóltak az óvodában hogy jobb lenne ha még egy évet maradna?

A gyerekek eltérő ütemben fejlődnek es hiába nyomják le a torkukon a dolgokat ha náluk még nem alakult ki az a készség/képesség.

Fejlesztő pedagógus kellene neki/gyógypedagógus/pszichológus, mert az egyértelmű hogy az adott órai keretek között neki meg ez nem működik. Magántanár aki hasonlóan ugyan azt veszi át vele mint az órán tanulnak nem a legjobb.

2020. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Én énekelve tanítottam.

Neki is nehezen ment, de énekelve persze állandóan dicsérve hamar megtanulta.

2020. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Oviban végzett felmérés szerint érett volt az iskolára,suli szerint sincs efféle probléma! Matek,angol jól megy neki,magyar nehézkesen! Mindig dicsérem ezt én is nagyon fontosnak tartom,biztatom,hogy legyen önbizalma mert képes rá!
2020. okt. 2. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy alakult vegulis a helyzet?
2021. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!