Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, vagy végzett...

Vodafonelive kérdése:

Orvosisok, vagy végzett orvosok, eltörlik a hálapénzt és a kamara által előterjesztett összeget elfogadták, maradtok?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy amit az orvosi kamara még előterjesztett azzal rengeteg orvostanhallgató és jelenleg is szakmájában dolgozó orvos pozitívumnak lát.

Mit gondoltok, ennek ellenére is inkább külföldre tartotok az iskola után vagy most már érezhető, hogy pénzben is kezd megbecsülni látszódni a dolog? Én örülök, hogy ezt meglépték, nagyon szép és embert próbáló hivatás! Ti mit gondoltok, hogyan látjátok?



2020. okt. 3. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
A hálapénz nem hivatalos valami, tehát eltörölni sem lehet.
2020. okt. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

#1: De büntetni igen, akár súlyos büntetéssel az orvos és a beteg számára. Ezt nem tartom jó ötletnek, mivel a betegnek akkor nem lesz érdeke, hogy a hálapénzt elfogadó orvos lebukjon.


Aztán a szabad polgárok is rabkórházba járnak majd, mivel túl kevés orvos marad szabadlábon.

2020. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
És hogy bizonyítják? Bekamerázzák az orvosit?
2020. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha ez megvalósul, emelem kalapom. Kétségeim vannak, mivel a rendszert két oldalról tartják fenn. Kár kizárólag az orvosokra kenni a helyzetet, a páciensi oldalon bőven megvan az igény a szürke zónára.


Amúgy nem, otthagytam a pályát, és hat lóval nem húznak vissza.

2020. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Maradok itthon. Végzős vagyok. De ha nem valósul meg a béremelés, akkor lehet megunom, hogy sokadjára hülyére vesznek és inkább külföld. De kívánom, hogy valósuljon meg, sokat segítene az én és még sokak jövőképén.
2020. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Végzős vagyok. Távoli terveim között szerepelt a külföldi munkavállalás, de ilyen fizetés mellett itthon maradok.
2020. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó olvasni a sokoldalú kommenteket. Kedves #4-es, megérte váltani, így is boldog vagy, hogy minimum 6 év kemény orvosi után mást csinálsz? Esetleg elmentél még szakirányú továbbképzésre pl. orvos-közgazdász?
2020. okt. 5. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A diplomámat használom (kutatás-fejlesztés), de más végzettséggel is csinálhatnám (biológia, gyógyszerész, esetleg vegyész). Igen, nekem bőven megérte, kreatí a munkám, változatos, a felelősség - bár itt is van - más jellegű, és nem kell hallgatni a kollégák meg a betegek folytonos panaszkodását.
2020. okt. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
6. A lányom kezdő orvosként Németo-ban 10 évvel ezelőtt is a mostaninak is legalább kétszeresét kapta, de inkább többet. Most pedig már szakorvosként nem is írom le, hogy mennyit keres a saját praxisában, amit mindenféle támogatás nélkül vett meg.
2022. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki az itthon állami finanszírozással kapott tudását 15 éven belül külföldre viszi, azzal visszafizettetném a képzés díját, fillérre, amit az állam ráköltött oktatással, kollégiummal, mindenféle diákkedvezménnyel.


Ha eleve az a terv, hogy orvosi diplomát szerez, de utána külföldre szegődik, akkor válassza a fizetős verziót.


Ne az adófizetők pénzén képeztesse magát, aztán azt a kb 50 milliót, amibe a képzése került kivigye.


Felháborító.


A hálapénzt a kommunista rendszer generálta, hogy az orvosok alacsony, cselédfizetését is te kompenzáld. Aztán az orvosok vérszemet kaptak. Úgy viselkedett egy rétegük, mint a maffia.

Ideje volt, hogy a Kamara lépjen az állammal együtt.

2022. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!