Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban számítanak...

Felsőoktatásban számítanak egyáltalán a jegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg mesterképzésen vagyok, és a BA alatt jellemző volt rám, hogy ha valami nem lett 5-ös, újra elmentem vizsgázni, nagyon igyekeztem. Végül 4,92-es átlaggal fejeztem be a képzést. A mesterképzés mellett elkezdtem állást keresni, és az tűnt fel, hogy az állás interjúk során a tanulmányaim egyetlen egyszer szóba sem jöttek, csak az érdekelt minden munkaadót, hogy eddig milyen munkatapasztalataim voltak, és ott mit csináltam. Szerencsére volt már 3 évnyi munkatapasztalatom, ezért sikerült egy szakmailag releváns munkahelyet szereznem, amit a mesterképzés mellett tudok csinálni.


De ez miatt felmerült bennem a kérdés, hogy ha senkit sem érdekel hogy milyenek a tanulmányi eredmények, csak legyen meg a diploma hogy a papír ott legyen, akkor van egyáltalán értelme erőfeszítéseket tenni azért, hogy jó jegyeket kapjak? Úgy tűnik, mintha elpazarolt energia lenne, hiszen a valódi munkavégzést úgyis munka közben sajátítom el, amit az egyetemen tanulunk annak kb semmi köze ahhoz, amit tényleg csinálok.


Ez miatt jelenleg úgy érzem, hogy csak arra kell figyelni, hogy megüssem azt a KKI szintet ami elég ahhoz hogy bent maradjak állami oktatásban, de egyébként felesleges erőlködnöm meg folyton próbálkoznom a legjobb jegyekért, amikor egy munkáltató sem foglalkozik vele, hogy hogy teljesítettem az iskolában. Akkor már inkább megéri a szakmai fejlődésemre koncentrálnom és a munkahelybe fektetni több erőfeszítést.


Ti hogy látjátok ezt? BA alatt is egy csomó időt elpazaroltam, amit inkább munkával tölthettem volna?



2020. okt. 5. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíj miatt számít, és nálunk nagyban számít a pontokba, amik alapján elmehetsz Erasmusra/Campus Mundira, és bejuthatsz a koliba.
2020. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Saját lakásban élek szóval a kolesz nem szükséges. Az ösztöndíj egy valós ok, viszont ha nagyon jó jegyeid vannak, kapsz kb 30 000 ösztöndíjat havonta a következő szemeszterben tehát mondjuk 6x30= 180 ezret az előző szemeszteri munkádért. A mostani részmunkaidős állásomal 115 000-et kapok havonta, szóval valóban létezik ösztöndíj, de az állás ebből a szempontból kifizetődőbbnek tűnik.
2020. okt. 5. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel/érint az Erasmus/ösztöndíj/koli, akkor az a lényeg, hogy átmenj.
2020. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha doktorizni akarsz később, akkor állami ösztöndíjhoz kell 3.5-ös kumulált átlag legalább, de gondolom minél magasabb, annál jobb. Sajnos én sem figyeltem rá, úgy voltam vele, hogy a kettes elég, aztán 3.39 vagy valami ilyesmi lett a vége. Simán behoztam volna jobbra, ha tudok erről az egészről. Buktam a doktorit, mert zsebből tuti nem fogom kifizetni, esetleg akkor tudnám megcsinálni, ha elmegyek valamilyen komolyabb céghez. Ja még annyi, hogy ebbe a kumuláltba a diploma és a szigorlatok jegyei nem számítanak bele.
2020. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót 4-es, ezt jó tudni.


3-as: valóban nem vonz az Erasmus, főleg a jelenlegi vírus helyzetben.

2020. okt. 5. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!