Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A főiskola vagy egyetem alatt...

A főiskola vagy egyetem alatt mennyit romlott a látásotok?

Figyelt kérdés
Nekem a szakdolgozat megírásához már egy dioptriával erősebb olvasó szemüveg kellett, holott mikor kezdtem még nem is voltam szemüveges.
2020. okt. 8. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Semennyit.
2020. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Mi köze ennek az egyetemhez? :D
2020. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Középiskolában jóval kevesebbet olvas általában az ember, ritkák az éjszakába-hajnalba nyúló tanulások, 500 oldalas apróbetűs tankönyvek, és így tovább.

És persze az ember kora is befolyásoló tényező. Nem 21 éves a legtöbb BSc/BA végzett. Sokan 30-35 évesek mire az MSc/MA-val is végeznek.

2020. okt. 8. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Én amúgy is sokat olvasok, mivel szeretek. 21 évesen végeztem BA-n, 23 éves MA-n. Párszor fordult elő, hogy éjszaka is tanultam. Nem romlott a szemem, szerintem ennek semmi köze az egyetemhez.
2020. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Látássérültek pedagógiája szakos gyp tanár végzettségem van. Nem találkoztam még olyannal, akinek azért romlott a szeme, mert használta...
2020. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig semmit de én -1,5 dioptriás szemmel kezdtem az egyetemet.
2020. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem borzasztó sokat romlott. Ha jobban belegondolok -2,5 volt amikor elkezdtem most -3,75ös. Pedig csak a harmadik évemet kezdtem és még 2 hátravan. :) Az én szemorvosom is azt mondta, hogy az egyetem alatt sokat fog romlani a szemem. (Pedig én mindig is használtam.)
2020. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Most voltam szemészeten az egyik szemem -4,75-re romlott, a -3,5ről 1év alatt.
2020. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!