Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunon már meg van hirdetve...

Neptunon már meg van hirdetve pár tárgy, de még az időpontjuk nincs kinn. Mikor lehet, vagy mikor érdemes ezeket a tárgyakat felvenni?

Figyelt kérdés
Augusztus 16-tól van tárgyfelvétel, majd szeptemberben kell véglegesíteni. Akkor felvehetem már a tárgyat (pl tesis tárgyat), vagy majd csak 16-a után? Hogy van ez? Első éves leszek. Nem szeretnék lemaradni az általam kedvelt tárgyakról, de nem tudom, ezt hogy kell csinálni.
2010. aug. 8. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 16-tól van tárgyfelvétel, előtte elvileg nem is engedi felvenni a rendszer a tárgyakat, vagy ha engedi is (még nem próbáltam), akkor sem fogják elfogadott jelentkezésnek tekinteni, sőt valószínűleg 16-án törlődne is a rendszerből egy ilyen előjelentkezés. De ha minden igaz, még fel sem tudod venni őket. Amúgy meg nehéz lecsúszni, maximum választható tárgyakról, a kötelező tanterv részét képező tárgyakra meg szoktak hírdetni annyi helyet, hogy mindenki befér, ha edig eredetileg nincs annyi hely, írni kell a tanárnak, és bővítik a keretet.
2010. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen, elsősorban a szabadon választhatókkal lesz gond, azt mondják, gyorsan elkapkodják a jobb tárgyakat. És még egy kérdésem lenne... Szabadon választható tárgyat annyit vállalok be a kötelezők mellett, amennyit csak akarok? Tehát járhatok akármennyire, hogy több kreditem legyen félév végére? (Főként tesi- és nyelvórákat vennék fel többet, ha lehetne.)
2010. aug. 8. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb egyetemen (vagy talán az összesben) megszablyák, hogy hány kreditet kell öszzegyűjtened szabadon választható tárgyakból kötelezően. Nálunk ez a 6 félév során kötelezően összegyűjtendő 180 kreditból 10 kredit. Ennyit kötelező összeszedni szabadon választható tárgyakból. Ezen felül viszont csak bizonyos mennyiséget lehet felvenni, meg van adva, hogy a kötelező kreditszámot (nálunk 180) hány zalékkal lépheted túl. Nálunk (az én szakomon) ez ha jól tudom 10%, tehát összesen 198 kreditet vehetek fel következmények nélkül. Ezen felül fizetnem kell minden felvett kreditért. Ez azért van, mert az is meg van adva, hogy évente (2 félév alatt) minimum 30 kreditet össze kell gyűjteni, hogy benn maradhass az egyetemen. Ez azért van, mert az állam 12 félévet (6 év) támogat, így ha évente csak 30 kreditet tudsz megszerezni, állami támogatással még így is meglsz 6 év alatt a 180 kredited (6*30). Viszont ebben a 180 kreditben benne kell lennie a kötelező tárgyaknak is. Márpedig ha te következmények nélkül felvehetsz akármennyi szabadon választhatót, akkor évekig csinálhatod úgy az egyetemet, hogy nem haladsz a kötelező tárgyakkal, de a szabadon választhatókból évről évre összeszeded a bennmaradáshoz szükséges 30 kreditet, ami az államnak pénzkidobás, mert nem haladsz a tanulmányaiddal.


Rövide összefoglalva tehát nem vehetsz fel következmények nélkül akármennyi kreditet, bár szerintem nem is akarsz majd, épp elég lesz a kötelezőt megcsinálni, plusz esetleg néhányat felvenni majd. A tanulmányi tájékoztatóban majd megtalálod, hogy mennyit vehetsz fel fizetés nélkül.

2010. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

*megszabják :D


Fogalmam nincs, hogy ezt hogy írhattam ly-vel :D

2010. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Persze, nem vétgtelen számút vennék fel, csak mondjuk 1 helyett felvennék idén kettőt és akkor később kevesebbet kell majd, egy nehezebb félévben.
2010. aug. 8. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!