Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ösztöndíjat csak a tanév...

Az ösztöndíjat csak a tanév alatt kapjuk vagy nyári szünetben is?

Figyelt kérdés

Továbbá még az is a kérdésem, hogy tanulmányi átlagot is számítanak hozzá? Tehát ha osztályelső vagyok többet kapok mint a többiek?


Válaszokat előre is köszönöm.



2020. okt. 12. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a tanév alatt, 5 hónapra. Tehát márciusban kihirdetik, akkor megkapod egyszerre a márciusit és a februárit, majd április, május és június az utolsó. Télen ugyanez, csak októberben utalják az októberi és szeptemberi részletet, majd novembee, december és január közepén lesz még egy-egy utalás. Legalábbis nálunk így van.


Illetve igen, ha tanulmányi ösztöndíjról beszélünk (én alapból arra vonatkozóan írtam), akkor sávozás szerint történik az összeg meghatározása. Akik a felsőbb sávokban vannak, azok többet kapnak, akik az alsóbbakban, de még mindig elég jó tanulók, hogy ösztöndíjat kapjanak, azok kevesebbet. Aztán egyre csökken és egy határ alatt nem kapnak ugye.

2020. okt. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyári szünetben nincs ösztöndíj. Továbbá osztályok sincsenek, ez nem középiskola. A felvett kreditek és az elért tanulmányi átlag alapján számítják karonként és szakokra lebontva.Az összeg változó, több tényező is befolyásolja.
2020. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Középiskolába járok.
2020. okt. 13. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!