Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan számolják...

Egyetemen hogyan számolják azt az átlagot amely alapján eldől, hogy történik-e átsorolás állami ösztöndíjasról önköltségesre a tanév végén?

Figyelt kérdés
Súlyozott átlag? A nem teljesített kreditek beleszámítanak? Ha igen, valóban "nullás" osztályzat jár a fel nem vett vizsgákért, és azt kalkulálják bele az átlagba?
2019. jan. 27. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Javaslom az egyetemed TVSZ-ének megtekintését.
2019. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesített tárgyakat nem kalkulálnak bele egyszerű súlyozott átlagokba sehol sem, mert nincs értelme. Korrigált átlagba, ösztöndíj átlagba figyelembe szokták venni valamilyen formában. De az átsorolás esetén csak egyszerű, kreditekkel súlyozott átlagot vesznek figyelembe.
2019. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2: mondjuk ennek a súlyozott átlagnak sincs semmi értelme. Legalábbis én nem tartom fairnek...


Gyakorlatilag egy "jobbat" átsorolhatnak, míg egy gyengébb maradhat államin.

2019. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért? A súlyozás a kreditérték alapján történik. Elvileg minél nehezebb egy tárgy, annál több kreditértékű (tudom, ez gyakorlatban nem mindig stimmel, de azért legtöbbször igen). Ezért a súlyozott átlag elég jó értéket mutat arra, kinek milyen a tanulmányi eredménye.
2019. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem arra gondolt, hogy ha kimaradnak a bukások, akkor egy olyan hallgató, aki pl. csak a tantárgyak/kreditek kétharmadát teljesítette, de azokból mindegyikre hármast kapott, maradhat állami ösztöndíjason (kerek 3-as átlaggal), míg aki mindenből átment, de 1:2 arányban kettesekkel és hármasokkal, azt átsorolják, mert az átlagát lehúzzák a kettesek.
2019. jan. 27. 21:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ.
2019. jan. 27. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: igen, pont erre gondoltam, amit a kérdező az 5-ösben kifejtett...

Erről ezután a poszt után írtam is ki kérdést. Pont emiatt nem fair, mert a bukásokat nem számítják bele.

2019. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bukásokat nem ebbe számolják, hanem abba, hogy 36 kreditnek meg kell lennie 2 félév alatt. Ha valaki arra rendezkedik be, hogy kevés kreditet teljesít, de jobb eredménnyel (ami amúgy nem annyira életszerű), akkor őt amiatt fogják átsorolni, mert kimeríti a maximális felévek számát. Az meg tök mindegy, hogy felveszi, és úgy bukik, vagy fel sem veszi.
2019. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!