Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire elég az elektronika?

Mire elég az elektronika?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a mérnökinformatikus szak egyfajta kombinációja a villamosmérnöki és programtervező informatikusi képzéseknek. Előbbiből meríti a fizikát, elektronikát, digitális technikát és irányítástechnikát. Azonban a tanterv nem tartalmazza a villamosságtant és egyéb villamosmérnöki alapozókat.

A "való életben" milyen feladatokra elég az elektronika, milyen területek azok, amiket le lehet vele fedni, és mi az amire már nem elég?



2020. okt. 12. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem elég. Ahogy a villamosmérnöki elektronika se. Én tavaly végeztem villamosmérnökként, utána felvettek egy fejlesztőmérnöki gyakornoki pozíció és ott jöttem rá, hogy amit tanultam az egyetemen, az egy nagy nulla. Pedig végig 4-es, 5-ös voltam minden ilyen tárgyból, egy félév volt mikor nem kaptam tanulmányi ösztöndíjat, szóval azt a tudást birtokoltam, amit kellett volna, csak az nem elég semmire.

De ez mindennel így van. A BSc képzések átfogó képet adnak az adott területről, ami után a mindenki el tudja dönteni, hogy mi érdekli (jobb esetben), és abban el tud mélyülni. Önmagában az a tudás nem ér semmit, túl általános.

2020. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, habár a kérdés nem egészen erre irányult. Maga az elektronika tudományterület (mélyen tanulmányozva) milyen gyakorlati problémák megoldására jó és mi az amire már nem?

A kérdésedre is reflektálva: melyik egyetemre jártál?

2020. okt. 12. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
#1, te a bsc-t is villamosmérnöknek hívod?
2020. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Nem én hívom annak, hanem az a hivatalos megnevezése. Villamosmérnöki Bsc. Azóta levelező MSc-n vagyok, de már látom hogy ez is a nagy semmi szint. Valamivel komolyabb tudást jelent, de messze van attól, amit egy hozzáértő villamosmérnöktől elvárnak.

Ez általában nem úgy működik, hogy mire elég, meg mire nem. Ha megnézzük hogy milyen irányba haladnak az elektronikához köthető kutatások, azt fogjuk látni, hogy 99%-ban a meglévő dolgokat fejlesztik. Hogy például gyorsabban elvégezhető legyen egy számít, csökkenjen a villamos fogyasztásuk a különböző eszközöknek, stb. Olyan területet mondani, hogy "ezt még nem tudjuk megcsinálni elektronikával, de később majd képesek leszünk rá", nem igazán lehet. Persze, vannak olyan célok, amit még nem vagyunk képesek elérni mert nem elég fejlett az elektronikánk hozzá, de itt szinte minden esetben más fajta tudásból is hiányunk van.

2020. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején a válasz a #3-nak ment.

Kérdező: a Pannonra jártam. De ez nem számít. A legtöbb kollégám a BME-ről jött, és általánosságban jobban képben vannak az elméleti tudással, de a gyakorlati ismeretük meg annyival kevesebb is.

2020. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón pl az embedded systemek miatt hasznos az elektronika és arra tökéletesen elég, hogy legyen egy erős alapod, amiről tudsz építkezni akár egyedül is, de természetesen munkához nem feltétlen elég mindig.
2020. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1


Kandós vagyok, és ugyanez.


Csak szivattak a rengeteg karakterisztikával, azok a tanárok, akiknél meg tényleg megértettem dolgokat, az nem tanított sokáig, részben a tárgy szerkezete, részben a COVID miatt...


Egy motorvezérlésnél (PWM) leégettünk egy tranzisztort (szerencsére túlélte xd nagy visszáramot elbírt), a laborvezetőm kicsit kiabált, mondtam neki, hogy ne haragudjon, de az Elektronika (!) laboron csak leb@szták a mérési útmutatót, meg az alkatrészeket a beugró után, aztán csinálsz, amit akarsz...


Eh, és ez a járvány miatt most még ramatyabb lett...

2020. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem, a szakma részeiről folyik a beszélgetés, aztán #7 nagybetűs változatát olvasva rájöttem, ezek tantárgyak akarnak lenni, majd visszatértem a #2-höz, ahol "maga az elektronika tudományterület" pontosítás történik... felhívnám a figyelmet, műszakiaknál elsőrendűen fontos, hogy a kommunikáció egyértelmű legyen, egy atomerőmű vezénylőjében nagyon pocsék tud lenni a műszak hátralévő része, ha az egyik diszpécsernek melege van, majd kérésére a másik nem a helyiségfűtést redukálja, hanem a fékezőrudakat ejti bele a reaktorba. :D
2020. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!