Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A cég írhat igazolást az...

A cég írhat igazolást az egyetemre?

Figyelt kérdés

Adott egy gyakorlat,ahol jelenléti oktatás van.

1-et lehet hiányozni,nagyon katasztrófálisan komolyan veszi a tanár.

Én kettőt hiányoztam. Az első hiányzás azért volt,mert a cégben ahol gyakornok vagyok,lett egy pozitív tesztes koronavírusos.

Az egész irodaház önkéntes karanténba vonult (és az egyetem első hete is beleesett abba), nem hivatalos karanténba,mert abba csak azokat vették bele,akivel a kollegánk az elmúlt 2 napban találkozott. (Ez a hétvége volt,viszont pénteken az irodában volt,konkrétan a mellettem lévő asztalnál,így az irodaház adta az utasítást,hogy önkéntes karantén legyen).

Nos ez a varázslatos tanár csak a koronavírus igazolást fogadja el.

Olyat tehetek,hogy megkérem a cégben a hr-est,hogy írjon egy igazolást a tanárnak,hogy valóban a cég utasítására önkénes karanténban voltam?

22F



2020. okt. 12. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan tudtommal eleve 3 hiányzás engedélyezett. Aki csak egyet enged, az eleve nem szabályszerűen jár el.
2020. okt. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Rektorhoz kell menni. 2 hiányzás megengedett minimum!
2020. okt. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Hivatalosan a gyakorlati órák 25%-áról lehet hiányozni bármiféle szankció nélkül, ez egyetemi félév esetében 3 alkalmat jelent (kivéve ha tömbösítve vannak az órák például levelező oktatáson). A tanárod eleve szabálytalanul jár el, nem is beszélve a korona helyzetről.
2020. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Általában 3 hiányzás a megengedett de ez a megtartott óraszám függvényében változhat. Amúgy egyetemre nem kell igazolás ha nem voltál nem voltál ez már nem középiskola hogy kell max. akkor szoktak kérni ha dolgozat íráskor hiányzol és megakarod írni de amúgy nem szoktak kérni.
2020. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen a többi gyakon 3 hiányzás a megengedett.

Ő azt állítja,hogy nála 1 hiányzáson kívül a másikat vagy igazolod vagy nem fogadja el.

Szóval nem tudok mit tenni,levelet is írtam neki,ugyanezt a választ kaptam.

Dékánt sem érdekli túlzottan.

2020. okt. 13. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Menj tovább akkor

Ez országos előírás tudtommal, nem helyi.

2020. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ő azt állítja,hogy nála 1 hiányzáson kívül a másikat vagy igazolod vagy nem fogadja el."

Akkor miért nem tőle kérdezed meg, hogy milyen igazolást fogad el?

2020. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!