Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ha egy sikeresen...

Egyetemisták, ha egy sikeresen teljesített tárgyat újra felveszek javítás céljából, akkor a végső átlagomba a tárgy új jegye fog beleszámítani?

Figyelt kérdés

Tavasszal votl egy tárgyam (5 kredites), ami habár nem volt vészesen nehéz, de nem voltam épp érzelmileg topon, így 2-es lett. Ez mondanom sem kell, eléggé lehúzta az átlagomat, az adott félévit, de a kumuláltat is.


Nekem az msc felvételibe beleszámít majdnem 50%-os súllyal a bsc alatt szerzett kumulált átlag, ezért gondolkodom, hogy most tavasszal újra felveszem a tárgyat és kijavítom ezt a kettest.


A kérdésem az, hogy ilyenkor a korábbi 2-esem kikerül az átlagból vagy az is benne marad + a tárgyból újból letett vizsga is? Vagy ilyenkor automatice törlődik a korábban szerzett jegy az adott tárgyból és az átlagba csak az adott tárgy új osztályzata kerül?


Köszönöm a segítséget



2020. okt. 16. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem lehet felvenni újra egy tárgyat ha már teljesítetted. Vagy is legalább is nálunk biztosan nem lehet. Tehat a 2-en már nem tudsz változtatni.
2020. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesített tárgyat nem lehet felvenni mégegyszer.
2020. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, akkor a többi tárgyból kell ötösökre gyúrnom, hogy meglegyen az átlagom :D


Köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 16. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Meg szép, hogy nem lehet újra felvenni! Belegondoltal akár csak egyszer is, hogy mennyi pénzébe kerül az az országnak, hogy egyetemre jarhatsz? Örülj, hogy akkor kapsz még egy esélyt, ha buktal!
2020. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül az ország pénze ez, különösen a magánegyetemben vagy önköltséges hallgató esetében gondolkodunk :)
2020. okt. 18. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg még egyertelmubb, hogy egy adag tandíjert cserébe csak egy-egy vizsga jár minden tárgyból, nem több.
2020. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2 vizsga ingyenes egy tárgyból, a harmadikért kell minden esetben fizetni, legalábbis nálunk a tvsz ezt határozza
2020. okt. 18. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
De másodszor csak akkor mehetsz, ha buktal, ez is benne van, nem? Igen, ez még benne van az árban, de a jegyek kozmetikazasa már nem fér bele.
2020. okt. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát szerintem kb mindegy, mert nem jelent plusz erőforrást az, hogy én is megírok egy online vizsgát... ez a 2-es online vizsga volt (részben ezért is lett ennyire rossz, mert ha egy feladatot nem tudtam, átugrottam, hogy haladjak, de visszalépni már nem tudtam, hogy gondolkodjak rajta), tehát nem is a tanár javította, hanem az "internet", a zh után egyből kiderült az eredmény... a feltöltött videónál is kb mindegy, hogy 100-an vagy 101-en nézik... szóval szerintem kb a tanárok részéről ez nem jár plusz befektetett munkával, max annyi, hogy félév végén +1 embernek kell a neptunba jegyet írnia... de ha lenne olyan opció, hogy x ezerért fel lehet venni ismételten a tárgyat, akkor ki is fizetném, ezen ne múljon!
2020. okt. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!