Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elrontottam az éretségit. Mik...

Elrontottam az éretségit. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Ma volt az utolsó érettségim. Emelt infó. Borzasztóan sikerült nyilván eredményeket még nem tudok.

Az én hibám, nem készültem rá eleget, csak magamat okolhatom.

1: Mikor tudom legelőször újrapróbálni? (van javítás? Van októberi vizsga lehetőség?)

2: Mennyibe fog fájni?

3: Több helyről is hallottam, hogy elvileg idén először tanulmányi pontokat is lehet duplázni. Azok elég jók lettek (csak egy négyesem lett a két év alatt) Ez valóban így van? És ha igen akkor, hogy működik?


Nagyon megköszönném, ha valaki fel tudna világosítani, esetleg egy linkkel, vagy szóban.



2020. máj. 18. 12:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy nagy valószínűséggel egy közeli kicsit gyengébb egyetemre így is felvesznek. Az lehetséges megoldás, hogy ide felvételizek ebben az évben, majd a második félévben megpróbálok alkotni valamit, hogy átvegyenek a kiszemelt (Pesti) egyetemre?
2020. máj. 18. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Októberben javíthatsz. Ha megvan a 25%, akkor sokért (talán 40 ezer), ha nincs meg a 25%, akkor ingyen. Szóbeli a 12-24% közöttieknek nincs emelt szinten.
2020. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Októberben

2. Attól függ, hogy hány tárgyból és milyen szinten szeretnél megint érettségizni (közép azt hiszem 24 ezer forint, emelt 40 ezer forint tárgyanként)

3. Nem igaz

2020. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szóval, ha újra akarom akkor 40 ezret készítsek októberre.

Rendben.

Esetleg a kommentemre tudtok valamit mondani? Vagy azt egyetem válogattja?

2020. máj. 18. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ az átvétel, szaktól is, teljesítményedtől is. Én inkább ujra felveteliznek majd a helyedben.
2020. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átvételnél nagyon válogatnak. Általában igen fasza átlagosnak kell lennie. Egyetértek az 5-ös válaszoló al, inkább felvételizz újra.
2020. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!