Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy alkalmas...

Honnan tudhatom, hogy alkalmas lennék egy matematika szakra?

Figyelt kérdés

És mennyire végezhető el levelezőin egy matek alapszak mérnökinfóval együtt? (4.félévben járnék mérnökinfóban akkor már) meg ha elkezdenék egy levelezős matek szakot, de úgy döntenék pár hónap után, hogy nehéz, akkor ott hagyhatom anélkül, hogy fizetnem kéne?


Mérnökinfós vagyok BME-n, de szeretnék váltani vagy levelezőin matekot tanulni. Szeretnék infós-matekos területen dolgozni, de sajnos most jöttem rá, hogy egy matek szakkal jobban jártam volna, mert programozni később is megtanulhatok.

A problémám az, hogy bár sose volt bajom a matekkal, szabadidőmben is sokat tanulom és eddig egyik matekos tárgyam se éreztem nehéznek, még soha életemben nem csináltam bizonyítást és nem is emelteztem matekból. Borzasztóan tetszett eddig minden matekos tárgyam, de gondolom itt sokkal könnyebb dolgokat tanulunk, mint egy matek szakon.

Nézegettem, hogy nagyjából milyen óráim lennének és szimpatikusak, de fogalm sincs, hogy képes lennék-e rá.



2020. okt. 16. 04:18
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem menne.

Annak viszont nézz utána, hogy van-e egyáltalán levelező matek alapszak, mert pár éve, amikor én jártam, sehol nem volt az országban.

2020. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem nézegeted meg inkább a data science vagy data analytics mesterszakokat? Én ez utóbbira járok (külföldre de levelezőn), tömény statisztika és statisztikai programozás az egész. Én is kacérkodtam a matek szakkal (jártam is egy kicsit), de utána jobbnak, praktikusabbnak tűnt ez.
2020. okt. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szegeden volt, a felviben írt rá ponthatárokat. Indult államis és nem államis is. Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld mindenkinek:)
2020. okt. 16. 09:51
 4/7 Baluba ***** válasza:
100%

A matek szak szerintem az absztrakcióról és az (matematikai) intuícióról szól. Ezeket nagyon nehéz mérni, hogy kiben mennyire van meg, de nekem néhány standard kérdésem van erre:

- Ha egy vektoros tétel/feladat nem 2 vagy 3 dimenzióról szól, hanem 4+, n, vagy végtelen dimenzióról, az jelent-e számodra különbséget a megértés/megoldás nehézségében?

- Van szemléletes kép a fejedben egy R^2 -> R függvény deriválásáról, gradienséről, parciális deriváltakról, nyeregpontról? El tudod-e ezt absztraktan képzelni R^n -> R függvényről?

- Amikor meglátsz egy nem triviális feladatot, és van egy ötleted a megoldásra, sejted-e hogy kb hogyan fog a megoldás végigmenni, még mielőtt végigszámolod?

Ezek persze nem üzembiztos mérések, de ha a legtöbb helyen igen a válaszod, akkor valószínűleg a matematika szak sem fog gondot okozni.

2020. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hátha van fent mintaterv a szakról, esetleg a tantárgyaknak leírása
2020. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.nem okoz gondot

2.igen

3.igen


Szerencsére az absztrakció sosem jelentett problémát, ezt imádom a programozásban is. Általában a matekot gyorsan is értem meg, legalábbis eddig semmi nem okozott problémát. Meg szeretem a bonyolultabb dolgokon egész nap filózni és elképzelni, hogy hogyan mondanám el ezt egy nem matekos illetőnek, majd ha sikerül erre rájönnöm, akkor fárasztom is vele a páromat:D szóval élvezem is az egészet, csak nem tudom, hogy egy BME-s matek mennyire hasonlítható egy matekszakos matekhoz.

Amúgy imádlak titeket, köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek:)

2020. okt. 16. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfón szerintem közép nehéz a matek.


Sokkal mélyebb vízbe raknak, mint pl.: vegyészmérnököket.


Analízis 1 gyakorlat vezetőm még első félévben, elmondta hogy nem csak minket infósokat tanít, hanem még kb 3-4 karon analízist és hogy a miénk a legnehezebb.


Ha ez könnyedséggel megy, szerintem a matek szak is menni fog.


Csak nézz körbe az évfolyamon és is 3. félévben vagyok, kérdezősködj. Az emberek nagy része éppen hogy küszköd a matekos tantárgyakkal.

2020. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!