Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 100%-os középszintű matek...

100%-os középszintű matek tudással hány %-ra hozható az emelt írásbeli?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés, nem egyéni esetről van szó. Csak kíváncsi vagyok, hogy szerintek, aki középszinten tanulta, de azt nagyon jól tudja, és a logikája, megoldási készsége is penge, az egy emelt matek írásbelin mennyit érhet el?

2020. okt. 19. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Én mindig azt mondtam, hogy egy erős középszintű alappal 80%-ra lehet hozni az emelt matekot is. Ezt a véleményemet most is tartom.
2020. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Első, ez sajnos egyáltalán nem igaz.

Én 96pontos középpel és egy év mérnöki egyetem után képtelen lettem volna megírni kettesnél többre. Ezt onnan tudom, mert 2.félév végén határoztam el, hogy elmegyek jövőre emelt matekra, de előtte megpróbálkozok kitölteni egyedül párat, hogy mennyire nehéz.

Erre a magyarázat az az, hogy teli van bizonyításokkal, amit nem fogsz tudni megcsinálni még akkor sem, ha analízis 1,2-n túl vagy már 4-es jegyekkel, mivel nem tanítanak bizonyítást. Anélkül, hogy tanultál volna, kizárt, higy tudj annyi axiómát amiből ki tudnál indulni legalább. De még ha tudnál is annyit, nem tudnád, hogy hogyan kell kinéznie egy bizonyításnak és brutális mértékű gyakorlati hiányod is lenne, szóval még úgy se tudnál bizonyítani.

A másik magyarázat pedig az, hogy gyakorlatilag minden feladat szöveges, saját magadnak kell a feladatokat felállítani, amit megint csak nem tanulsz középszinten és egyetemi szinten sem.


Szóval egyéni tapasztalat alapján, kettesnél többre nem nagyon tudod megírni, még ha egy született zseni is vagy, mivel az elméleti tudásod hiányos,nincs elég gyakorlatod a bizonyításokban és a nagyon bonyolult szöveges feladatokban.


Viszont nagyon erős középszintű tudással viszonylag könnyen tanulható az emelt matek és egy év alatt 90+-ra megtudod írni, ha elég időt fordítasz rá.

2020. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, mert 1 év egyetem után én is újraírtam, és 86%-os lett, pedig sokat nem adott hozzá az 1 év a tudásomhoz (már olyan értelemben, hogy kevés olyan dolog volt, amit anélkül ne tudtam volna megoldani), ráadásul 1 darab bizonyításos feladat volt, és különösebben nem is készültem rá.

Szóval én inkább arra gyanakodnék, hogy neked nem volt kellő alapod. Hányszor használtad közép érettségin a függvénytáblát?

2020. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ.. Ha 100% és csak a könnyebbség miatt mentél középre, de menne az emelt is akkor lehet az is 100 ha zseni vagy.


Én egyszer nekiláttam az emeltnek, de 1-2 feladat alatt elég sok pontot veszítettem, mert nem írtam le mindent pontosan, csak 2 dolgot kivettem a szövegből beírtam az eredményt és mondjuk a 8 pontos feladatból kaptam 3-at 1 adat 1 összefüggés 1 pedig végeredmény. Jobban ki kell írni a dolgokat. Illetve emelt szinten ha jól tudom van deriválás integrálás ami középen nem tananyag.

2020. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, igazad van, a kellő alap hiányzott. Rettentően sok fontosabb tétel/definíciót nem tudtam, mert nem kellett használnom őket és az is sokat rontott, hogy szöveges feladatok voltak, amikhez nem nagyon voltam hozzászokva. Én úgy éreztem, hogy az emelthez érteni is kell a matekot, nem csak mint eszköz használni. Talán ez volt a legnagyobb különbség számomra.
2020. nov. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!