Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken mennyire nehezek...

Egyetemeken mennyire nehezek a zh-k?

Figyelt kérdés

Najó, tudom ez így hülye kérdés.

Nyílván sokmindentől függ.

A kérdésem arra irányulna, hogy olyanokat hallok, hogy 6-800 oldalas könyveket kell megtanulni, ilyen könyvekből többet is, félévenként.


Na ez középiskolás fejjel egy picit sem hangzik könnyűnek, de inkább lehetetlen tekintettel arra, hogy a komplett érettségi tételek nincsenek ilyen hosszúak együtt. Viszonylag jó tanulónak tartom magam, na de mégis.


Ezért kérdezném az egyetemistákat vagy akik jártak egyetemre, hogy mi a trükk? :)

ezt hogy bírjátok, mennyire nehéz alkalmazkodni?


2020. okt. 21. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakon mennyire nehezek? :D

Amúgy a legtöbb helyen pár tárgy van ami nagyon húzós, a többsége tisztességes készüléssel teljesíthető.

Oké, hogy 600 oldal a könyv, de ha ügyes vagy biztos szerzel rövidítettet, zh-kra nem az ilyen terjedelmű tananyag jellemző. :)

A vizsgákon viszont már tényleg egész sok mindent kell tudni, de azt tudod tervezni.

2020. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan oldalan ahol 400oldalas volt a VÁZLAT diasor. Ami tényleg csak szavakat tartalmazott és azokról kellene tudni beszélni hosszabban. Más tárgynál néha ilyenem se volt. Szimplán amit órán említett a tanár azt kérte vissza.

Nehéznek nehezek szerintem, mert a könnyű nem ilyen. Pl ha a tanár nem azt kapja vissza néha szó szerint amit ő elgondol akkor arra nem jár pont.

De szak függő és tanár függő is a zh. Meg ugye a hozott tudás. Láttam már olyat, mikor az egy órás zh-t a gyerek 10 perc alatt megítra fullosra. Neki akkor csak nem lehetett olyan nehéz, mi hiába szívtunk vele.

2020. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 600-800 oldal mese habbal szerintem. Persze, a kötelező olvasmány annyi, de a korábbi évfolyamoknak hála, mindenből van egy maximum 200 oldalas rövidített jegyzet. Fusson a halál ilyen fölösleges köröket bmeg, soha nem tettem, mégsem volt lehetetlen sem a 4 fölötti átlag, sem a diplomaszerzés. Az a trükk, hogy amiből tudod, hogy meg fogsz szopódni, arra időben készülsz és ahol tudod, hogy nincs rendes anyag, oda bejársz, mint a kisangyal és iszod az oktató szavait.


Amúgy tényleg nagyon tárgyfüggő. A korábbi és a jelenlegi képzésemről néhány példa azokból az esetekből, amikor nem volt rövidített és elég neccesen nézett ki a helyzet:


Az egyik tárgyunk zh-jára is ilyen undormány 600 oldalas szar volt megjelölve kötelezőként. Az is elavult. Az átlag a tárgyból 2-3 körül mozgott rendszerint, sokan buktak rajta. Én rendszeresen bejártam, felvettem az órai anyagot hangra (tudom, tudom, irgumburgum, de farkastörvények uralkodtak), szó szerint legépeltem az egészet, amiből lett egy 150-200 oldalas jegyzetem és abból megtanultam az egészet és levizsgáztam jelesre. Aztán ez a jegyzet járt körbe a következő évfolyamokon, majdnem egy egészet húzott az átlagon (az oktatónk szerette mindig az előző év statisztikájával szórakoztatni első órán a hallgatókat).


Másik tárgyunk szintén jegyzet nélkül volt, 300 oldalas könyv és mellé 30-40 publikáció megadva. Azt mondták, hogy minden nevet és definíciót kérdeznek. Na, ez nekem is csak négyessel lett meg, összeültünk 3 barátommal meg pár szaktárssal még viszonylag a félév eleje-közepe felé és felosztottuk az anyagot, majd kijegyzeteltük apránként egy közös doksiba. 70 oldalba be lett sűrítve név, definíció, minden. Az olvasmány és a cikkek nagy része rizsa volt, de annyiszor pörgették benne ugyanazokat a neveket és fogalmakat, hogy tanulni sem kellett a végére, fejből vágtad, hogy miről van szó (ami a te részed illeti).


Aztán volt olyan is, mikor egy tárgyból egy youtube csatorna segítségével vizsgáztam le, programozást tanultunk, de nagyon ergyán oktatott minket a tanár, természetesen anyag nem nagyon volt, ahhoz képest elég meredek követelményeket állítottak ezért inkább önállósítottam magam. Ez mondjuk a legtöbb gépes tárgyra igaz volt, legyen az statisztika, modellezés, programozás, sokkal könnyebben ment, ha videókból ellestem.



Aztán vannak azok az esetek, mikor kijössz vizsgáról és valakit agyoncsapnál, hogy ettől a szartól kellett rettegned egész félévben.

Nem egy tárgyamnál beparáztattak, hogy jaj, meg fog bukni mindenki, több száz oldalt kell magolni, ha elrontasz egy betűt a tételbizonyításban, algoritmusban, húdefúde meg leszel baxva... Ja, aztán kiderült, hogy csak fel kellene fogni, miről van szó és egyből levágná mindenki, hogy az a betű miért is nem annyira qrvára mindegy. Ezt eljátszották velem kalkulusból és algoritmuselméletből is. Utóbbiból egy állítólag híresen g*ci tanár vizsgáztatott és meglett az a tárgy is. Mondjuk arra félév elejétől készültem és írtam ki kis kártyákra a dolgokat, amiket forgathatok, ha épp van kapacitásom, húztam közülük és lefeleltem magamnak számtalanszor.


Az elméleti tárgyaim többségénél az a stratégia vált be, hogy a diasor mellé jegyzeteltem, az is viszonylag könnyű ötös volt egyébként annak ellenére, hogy 800 dia volt megadva (1-2 szóval). Az ember ha hallja és valamilyen szinten fejben műveleteket végez az anyaggal, könnyen tanul. Meg ha tanítani kell másokat!


Az általam írt anyagokat sem kellett sokáig lapozgatnom, mert "hülyebiztosra" írtam őket és amíg megtanultam megmagyarázni írásban azt, amit egyébként csak nagyjából értettem, nagyon jól összeálltak és megmaradtak a dolgok. Sokat korrepetáltam, segítettem is 1-2 tárgyból, aminek az anyagát álmomból felkeltve tudom azóta is, mert vagy 30-szor magyaráztam el félévente... Ja, sokat segítenek az ilyesmik. Bár ezek inkább vizsgás tárgyak voltak.


Illetve hát, volt olyan is, mikor lövésem nem volt az anyagról, merthát... Nos, nincs kifogásom, szartam bele magasról, nem volt anyag hozzá, szarul tanították, nem is érdekelt.:D na akkor tényleg csak a szabályszerűségeket kerestem a korábbi évek zhinak megoldásában, hogy jussak valamire. De meglett a kettes így is.


Lényeg a lényeg, ne hagyd, hogy beparáztassanak. Főleg ne a felsőbbévesek, akik előszeretettel adnak elő minden szart rémtörténetként. Tök fölösleges. Vagy találsz jó jegyzetet vagy számíthatsz másokra, akikkel csináltok együtt valamit, hogy meglegyen a tárgy. Barátkozz, bátran fordulj másokhoz, biztos akad valaki az évfolyamon, aki így vagy úgy tud segíteni, mert profi benne. :)

2020. okt. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk nem volt eddig semmilyen 600-800 oldalas könyv pedig már másodikos vagyok egyetemen, amúgy ea a tantárgytól függ van abból könnyű szerezni jobb jegyet és van olyan aminél örülsz ha éppen átmész.
2020. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (szerencsére) kizárólag megértős tárgyak vannak. Legutóbb csak 50 A4-es oldalból írtunk, ami nem sok, de cserébe mindez tömény tétel és bizonyítás matekból. A nehézségét kiválóan illusztrálja, hogy 30%-tól már kettes volt, és így is a fél csoport 1-est írt. 2 5-ös lett, a többi mind 2-es, esetleg 3-as.
2020. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában én is úgy gondoltam, hogy fhu iszonyat kegyetlen lesz az egyetem, rengeteg oldalt kell megtanulni és sok sok könyvet elolvasni, de aztán bekerültem az egyetemre, arra a szakra amelyikre szerettem volna menni és nem okozott több ezer + oldalas könyv elolvasása, és az sem, hogy megtanuljak 400 oldal jegyzetet pár nap alatt mert többségében érdekelt, láttam értelmét. Ne aggódj szerintem középiskola alatt hogy mi lesz majd az egyetemen, később úgy fogod érezni, hogy több ezer mérföld távolságra van egymástól a gimi meg az egyetem. Telejesen más, összehasonlíthatatlan. Például az érettségi előtti héten jó esetben már nem is fogsz tanulni, de az én esetemben minden héten írunk anatómiából zh-t ( így is olyan 50-100 oldal) és meg lehet írni egy jó negyesre a legkacifántosabb kérdések mellett is azt a dolgozatot úgy is ha csak mondjuk kedden kezdesz el tanulni a csütörtöki dolgozatra. Mondjuk ez egy kötelező gyakorlat, ahova be kell járni, érdemes is ilyenkor odafigyelni és inni a tanár szavait
2020. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!