Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mások is voltak már szorgalmi...

Mások is voltak már szorgalmi időszakban ilyen kétségbeesettek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet. (Levelezős vagyok, munka mellett csinálom.) Egy ZH-n már túl vagyok, 4-es lett, alapjába véve az a tantárgy fixen meg is lesz, még talán az 5-ös is. Van még 2 limlom tárgy, amiből alig kell tanulni valamit, és az is viszonylag jól megy, de a többi 7 tárgy eléggé necces, mind vagy sok kredites, vagy rengeteg anyagmennyiség van. Átfogóan szinte mindet értem nagyjából, de sokszor nem tudom eldönteni melyiknek üljek neki és hogy osszam be az időmet. Két olyan tárgy is van ráadásul, amiből 4-500 oldalas a tananyag. A múltkor kicsit be is pánikoltam, amikor belegondoltam, és még alig kezdődött el a félév, másfél hónap múlva vizsgaidőszak.

Ti is voltatok így, hogy bepánikoltatok? Idővel kialakul majd a rendszer, és fogok tudni alkalmazkodni a szituációhoz? Hozzátartozik, hogy én igyekszem kihasználni a szorgalmi időszakot, és munka mellett tanulok, ahogy tudok, de azért egy 3-as átlagot legalább tartani akarok.

26F



2020. okt. 24. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

7 sok kredites tárgy és 4 kisebb? Hány kreditet vettél fel összesen?


Ne ess kétségbe, hanem tanulj folyamatosan. A vizsgaidőszakban oszd be egyenletesen a vizsgáidat, hogy mindegyik előtt legyen időd tanulni. A nehezeket tedd előre, hogy ha nem sikerülnek, legyen még a későbbi időpontokra helym

2020. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz volt belerázódni, meg is buktam a tárgyak jelentős részéből, de nem adtam fel, következő évtől sokkal jobban ment minden.
2022. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd megszokod..
2022. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!