Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 emelt érettségiért már nem...

1 emelt érettségiért már nem jár többlet pont? Nyelvvizsgánál hogyan van? Hogyan van most a pontszámítás?

Figyelt kérdés

én 2015-ben érettségiztem, ezért azóta már sok minden változott..

Szeretnék továbbtanulni viszont majd csak 2 év múlva, 2022-ben, azt tervezem ,hogy csinálok 2 emelt érettségit, és egy nyelvvizsgát.


Egyenlőre annyit tudok ,hogy felső oktatásba bejutás feltétele egy emelt érettségi és minimum egy nyelvvizsga... Viszont ez azt jelenti, hogy hiába lesz két emelt érettségim azért már csak 50 pontot kaphatok? Az első nyelvvizsgáért jár többlet pont?

OKJ-s végzettségért még mindig jár a többletpont? Pl én Pszichológiára szeretnék menni és van egy Pedagógiai és családsegítői munkatárs OKJ -s végzettségem, amit 2019-ben végeztem el, akkor még úgy volt, hogy 32 többlet pontot ér ha pszichológiára vagy pedagógiára megyek... Ez változatlan maradt?



2020. okt. 28. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben veglegesedik majd a 21. évi felvételi. Még a nyelvvizsga se biztos, hogy kell.
2020. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

felvi.hu.

Amúgy rosszul tudod. Nem kötelező a felvételihez a nyelvvizsga, és egy emelt tantárgy kötelező.

2020. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Okj valtozatlan. Egy emelt érettségi sztem 45%szazalektol plusz 50 pont. Ha ez alatt irod az emeltet, akkor nincs plusz. Nyelvvizsga nem kotelezo
2020. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichológiára kettő emelt kell, ami lehet nyelv, irodalom, történelem, biológia, vagy matematika.
2020. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
eddig még a pedagógiai ismeretek is jó volt, vagy már nem?
2020. nov. 4. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!