Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahoz hogy jogi egyetemre...

Ahoz hogy jogi egyetemre menjek, kell érettségizni természettudományi tantárgyból?

Figyelt kérdés
Magyar, töri és angol mellett biztos kell még valami. A természettudományi tantárgyat kiválthatom egy 2. nyelvvel?

2020. okt. 30. 20:07
1 2
 11/14 anonymousreview60 ***** válasza:
17%
#10: A kérdező jogász akar lenni. A Google-t nem használja és a netjogtárat sem ismeri? 15 éves korban elfogadom, de felette nem.
2020. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#11

Igen, honnan kéne a netjogtárat tudnia egyáltalán, nemhogy használni? A jogászokat KÉPZIK, és nem születnek, hatalmas különbség. A jogászok is csak emberek, ők is hibáznak, tévednek. 3 éve érettségiztem, én sem tudtam rendesen kiigazodni a szabályok, írások között, én is kérdeztem, segítséget kértem. El is rontottam az érettségimet, mert nem abból csináltam emeltet amiből már a mostani fejemmel, így önköltséges jogra mentem, majd első év után átkerültem államira. Most már harmadik évemet nyomom, az egyetem legjobb 10%-ában. Ezek alapján én sem lennék majd jó jogász, mert nem tudtam használni Google-t és a netjogtárat 18 évesen? Mikor utóbbi létezéséről sem tudtam? Elég szánalmas ez a hozzáállás ne haragudj, és érdekelne hogy csak egy fellengzős jogász(hallgató) vagy-e, vagy csak valaki aki szépen véleményt alkot olyanról amihez nem is ért.

2020. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Szerintem(!), aki jogász akar lenni, az érdeklődik a jogszabályok iránt. Ilyent hiteleset, ingyeneset, magyart egy kupacban ott talál.
2020. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy 18 éves gyerektől még nem elvárható hogy jogszabályok után szaladgáljon, ahogyan az azt sem fogja minősíteni hogy milyen munkaerő lesz. Egy zoológus tanonctól sem várjuk el hogy ismerjen minden mikrobát, egy orvostanhallgatótól sem várjuk el hogy tudja melyik gyógyszerrel melyik betegséget gyógyítjuk, ahogyan egy kezdő építész sem tudja a tervrajz rejtelmeit. Akkor miért várnánk ezt el valakitől aki jogász AKAR LENNI, de még nem az?
2020. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!