Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sima villanyszerelő OKJ-val...

Sima villanyszerelő OKJ-val (OKJ: 34 522 04) tudok érvényesülni,vagy kellenek hozzá még egyéb vizsgák is?

Figyelt kérdés

Ha igen , milyen vizsgákra lesz még szükségem?


Úgy értelmeztem,hogy ezzel a képzéssel házépítéseket is fel tudok vállalni.(természetesen szaki mellett dolgoznék egy jó darabig az elején,csak idővel szeretnék vállalkozást)

De ha tudok érvényesülni is érdekelne,hogy még milyen ehhez kapcsolódó vizsgákat lehet tenni.



2020. nov. 5. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy én elnézem a netes villanyszerelői fórumokat, a "valahol valamit hallottam" jellemzi a színvonalat. Nem elsősorban azt a témakört értve, hogy mennyi ideig kell keverni a gipszet. Azt megtapasztalja az, aki gipszel. Hanem az elmélet... a mit miért... és itt nem elsősorban a szögfüggvényekre gondolok, hanem inkább a szabványokra. Ezért én javasolnám majd az Érintésvédelem felülvizsgálója tanfolyam elvégzését. A pici probléma az ezzel, hogy 3 év szakmai gyakorlat kell hozzá, és lehet, hogy addigra kissé megváltozik a szakmai tartalma vagy a neve.

Van még két másik villamos biztonságtechnikai felülvizsgálói képzés, szintén ajánlható, Erősáramú berendezések felülvizsgálója és Villámvédelmi felülvizsgáló.

Aztán a regisztrált szerelői. Az kell a mérőhelyhez nyúláshoz. Ahhoz is kell 4 év gyakorlat.

A szolgáltatói szerepkörben szükséges lenne a Villamos hálózat kezelő és/vagy a Villamos alállomás kezelő, de ezt ők fizetik, ha oda kerülsz, úgy, mint a feszültség alatti munkavégzés tanfolyamait (ez utóbbiak a szolgáltatónak dolgozó alvállalkozónál szükségesek, de ezt is szokta fizetni az illető cég) - azt hiszem ,a regisztrált szerelőihez is tartozik egy feszültség alatti munkavégzés tanfolyam.

Továbbképzésnek még ajánlható az erősáramú technikus képzés, mely nagyobb mozgásteret ad. Egy fizikai tevékenységi kör, mint a villanyszerelő, addig jó, míg egészséges vagy, legyen ez hatvan évig még. De ha beüt a mennykő, akkor jó, ha az ember íróasztal melletti munkát is el tud vállalni.

Ja, a villanyszerelő mester cím megszerzése is okés lenne.

2020. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
...nem 4 év, hanem 5...
2020. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!