Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mindenki az egyetemeket...

Miért mindenki az egyetemeket akarja bezáratni?

Figyelt kérdés
Az egyetemeken maszkban vagyunk és a nagy fős előadások amúgy sincsennek megtartva. Sokkal veszélyesebbek az éttermek, kocsmák, színház, mozi. De ezek nem zavarnak senkit.
2020. nov. 6. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi jövő héttől állunk át távoktatásra, de igazából én sem értem. Nálunk eddig mindenki eldönthette maga (oktató és hallgató is), hogy be szeretne-e járni személyesen vagy online szeretne tanítani/tanulni. Szerintem ez teljesen jó volt, jól működött. Az egyetemen most eleve sokkal kevesebben voltak (folyosókon, közösségi terekben stb., szinte csend volt, pár ember kószált erre-arra) és az órákra is kevesebben jártak be (nekem max. 15 fős a legnagyobb létszámú órám, de sokszor még annyian sem voltunk...), tehát tömeg az kb. sehol nem volt. Volt egy létszámlimit is, hogy x fő felett órákat csak online lehet megtartani, tehát ez is kizárta ezt. Szerintem az óvintézkedéseket (pl. távolság, maszk, fertőtlenítés) is tök jól betartotta mindenki, ahogyan én láttam. Eleve mindenkit pre-triázsoltak, akit kellett karanténba küldtek stb., tehát elviekben olyan el sem kezdhette személyesen az egyetemet, aki feltehetően fertőzött. Szerintem is vannak ennél sokkal kockázatosabb helyek.
2020. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az igennel szavazó egyetemisták nagy része lusta. Sokan csak élvezik, hogy nem kell bejárni az órákra, csak ülnek a gép előtt kikapcsolt mikrofonnal és kamerával és közben azt csinálnak, amit akarnak. Miközben az összes buli, kocsma egyetemsitáktól hemzseg. A lustaságuk miatt, ha komolyan veszik ezt a petíciót viszont az olyanok fognak szívni, akiknek fontos a tanulás. Le se szarják azokat, akiknek az otthoni körülményeik nem olyanok, hogy könnyen megoldják az online oktatást...
2020. nov. 6. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a kolik miatt. Nálunk folyton karanténosak lesznek az emberek, ki tudja, a folyosón, amikor kimentél wc-re, hány covidos jött szembe. Az egyetemisták szépen hordják a maszkot az épületekben, de ha szabadtéren gyűlnek össze, senkin sincsen, és összegyűlnek egymás arca elé, hogy jobban hallják egymást. Saját tapasztalat.

A beutazás és kiutazás is rizikó, a budapesti mozgolódás is, például ha vásárolni megy az ember.

Igen, a bulik és kocsmák miatt is, viszont ha bezárnak az egyetemek/és kolik, akkor jobb lenne a helyzet.

2020. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, nálunk pl. a kolik nyitva maradnak (és egyébként az egyetem minden épülete) és csak az oktatás áll át online.... ez így mi? Nem értem.
2020. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Első! De jó nektek! Nálunk voltak és vannak olyan órák ahol több mint százan vagyunk egyszerre a teremben. Oké hogy kell a maszk és vannak óvintézkedések, de ott ülünk egymást közelében. Ilyen hogy x széknek ki kell maradni az “senkit” se érdekel. Nem lenne muszáj bejárni minden előadásra, de a tanárok nem tartanak még online órát és senki sem akar lemaradni az anyagból. Ezért vagyunk ennyien. Sőt bizonyos oktatók kérik, hogy legyünk ott minél többen, mert fontos anyagot ad le. Szerintem ez nem igazán normális! Főleg hogy rengetegen vagyunk egy előadóban. Tudom, hogy a tanulás szempontjából se lenne jó ha bezárnának az egyetemek, de őszintén én már eléggé félek. Nem csak a suliban. De a tömegközledésen is rengetegen vannak. A villamos is a legtöbbször tele van, egymástól 1,5 centire se vagyunk már lassan egymástól. A vonaton szintén rengetegen vannak. A vírus meg egyre inkább terjed nekünk pedig még mindig be kell járni...
2020. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A többszázfős előadásokkat nálam pl. nem bírja el az internet. A legjobb óráimról is lemaradok, mert 2 percenként megakad...
2020. nov. 7. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!