Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha külföldiként magyar egyetem...

Ha külföldiként magyar egyetemen tanulok ösztöndíjjal akkor hány évet kell utána ledolgoznom az országba?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, hogy ez hogy van pontosan? Ha meg nem maradok akkor meg vissza kell fizetnem az ösztöndíjat talán. Meg ez az ottmaradás akkor is érvényes ha önköltségesen vagyok. Akkor is maradnom kell pár évet?

2020. nov. 11. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hogy milyen költségű képzésre jársz ha pl. 250.000 Ft/féléves képzésre jársz egyértelműen kevesebbet kell ledolgoznod mint ha egy 600.000 Ft/féléves képzésre járnál meg ugye ez a fizetésedtől is függ, hogy mennyit fogsz kapni.
2020. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ez nem konkrét év, hanem addig amíg vissza nem fizetem. Tehát egyetem után nem mehetek külföldre dolgozni, hanem Magyarországon kell maradnom. Viszont ha mégis úgy döntök, hogy elmennék akkor egyszerre kell visszafizetnem az egész összeget?
2020. nov. 11. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2020. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Banna97 ***** válasza:
82%

Én úgy tudom ugyanúgy van mint egy magyar államisnál.

Amennyi évet fizet az állam annyi évet kell az országban eltöltened munkával, vagy ha mégsem, akkor vissza kell fizetni.

Engem/minket is külön figyelmeztettek anno, hogy az, aki allamira nyert felvételt, az a magyar állammal kötött “szerződést”

2020. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszönöm szépen!
2020. nov. 13. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!