Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Online oktatásban megtagadhato...

Titkos Tamás kérdése:

Online oktatásban megtagadhatom, hogy bekapcsoljam a kamerát?

Figyelt kérdés
Van egy tanárunk aki szerint kötelező bekapcsolni a kamerát, (mert volt valami tanári ülés és erről döntöttek, de nekünk senki se mondta eddig rajta kívül és nem is láttunk erről semmi fele dokumentumot) de én nem szívesen kapcsolom be mert utána végig azon szorongok, hogy a többiek látnak engem és ez elvonja a figyelmem az óráról :(( van hozza jogom, hogy megtagadjam ezt?

2020. nov. 14. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt találtam a neten: [link]


Erre nincsen pontosan megfogalmazott jogszabály, így szerintem az iskola digitális tanrendre vonatkozó szabályzata az irányadó.

2020. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
87%

Egyszerűen ki lehet játszani. Csinálsz egy fele olyan hosszú videót ahol nézel magad elé szépen mint órán. Megvágod kicsit hosszabbra mint egy óra szokott lenni és utána beállítod kamera bemenetnek a videó forrást egy ilyen programmal:

[link]


Aztán tessék, nézze az unatkozó képed ha annyira akarja. Ha véletlenül kérdeznek és nem lenne meg az összehang a videóban akkor csak kikapcsolod és technikai problémára hivatkozol, átkapcsolsz rendes kamerára és kész.

2020. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
93%
Ahogy az első mondta, ez iskolai szabályozás. Az iskolád honlapján biztos fent van a szabályzat.
2020. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, persze, elvonja a figyelmedet az orarol. Akkor talan ne magadat bamuld. Iskolai szabalyzas, kotelezove tehetik, max azt mondhatod hogy nincs meg az anyagi keret otthon ahhoz hogy kamerat vegyel. De nem ertem mit kell ezen hisztizni egyebkent.
2020. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
És amikor nem online oktatás van, akkor is a tantermen kívülről hallgatod az órát hogy mások ne lássanak vagy akkor ez nem vonja el a figyelmed? Ha neked ez komolyan problémát jelent, pszichológus segítségére szorulsz a szorongási problémáid miatt. Nem szégyen segítséget kérni, be kell látni amikor valaki szakértő segítségére szorul.
2020. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő és kedves, segítő szándékú hozzászólásokat, ezek után sokkal szimpatikusabb lett a vonatra várva a sín :)
2020. nov. 17. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!