Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell szakdolgozatot írni?

Hogyan kell szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz a számítógép és írod.
2020. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
gondolom szaktól és témától is függ, de a rengeteg keresgélést és olvasást nem tudod megkerülni. ajánlom a sciencedirectet, scihubbal kombinálva. nekem a könyvtár nem tudott sokat segíteni, 1-2 cikket találtam meg, amik kb jók voltak. úgyhogy sok gép előtt ülés és olvasás, meg idegeskedés
2020. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem tudom, hogy hogyan álljak neki. Sosem írtam még hosszabb beadandót, így el sem tudom képzelni, hogy mégis hogyan építsem fel, milyen fejezeteket írjak stb. A forrásokkal (angol nyelvű) is bajban vagyok, mert rengeteg van, hosszúak, valamihez hozzá sem férek stb., úgyhogy ezek között is elég nehéz megtalálni a hasznosat. Eddig mindig max. 3-4 forrást kellett csak felhasználnunk, a szakdogához pedig legalább 15-20 forrást kérnek. Írni még egy szót sem írtam, el sem tudom képzelni, hogy hogyan kezdeném el. Ráadásul az óráimra is sokat kell készülnöm, ezért úgy érzem, hogy a szakdolgozatra nem is jut elég időm.
2020. nov. 14. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"mégis hogyan építsem fel, milyen fejezeteket írjak stb."

hát ez attól függ, miről írsz. kezdheted a téma általános leírásával, történelmével. én kertészmérnökin voltam, én az adott növény általános leírásával kezdtem pl. de amúgy ez nem úgy megy hogy folyamatosan írod, elejétől a végéig. sokkal jobb, ha részleteket írsz meg, azokat megszerkeszted fejezeteknek, azokat sorba rendezed, aztán írsz bevezetést, lezárást, és kész.


"A forrásokkal (angol nyelvű) is bajban vagyok, mert rengeteg van, hosszúak"

mondtam, sokat fogsz olvasni


"valamihez hozzá sem férek"

scihub


"Eddig mindig max. 3-4 forrást kellett csak felhasználnunk, a szakdogához pedig legalább 15-20 forrást kérnek"

nekünk az évközi beadandókhoz kértek min 15-20 forrást, szakdogához asszem min 30 volt, de nekem dupla annyi lett. nem nehéz ennyit összeszedni.

2020. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Irodalomból kell írnom. Egyértelmű, hogy sokat kell olvasni a szakdogához, csak az óráimhoz is sokat kell olvasnom... Egy hétre el kell olvasnom majdnem 1000 oldalt, ha az óráim követelményeit összeadom és emellett még ott van a szakdolgozat is. Forrásokat is nehéz így keresni, legalábbis nekem nehezen megy. Egyrészt, mert tényleg soha nem csináltam ilyet és nekem így soknak, nehéznek tűnik. Másrészt nagyon sok mindennel kell foglalkoznom egyszerre. A schihub-ról soha nem hallottam még, köszi.

2020. nov. 14. 14:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"és nekem így soknak, nehéznek tűnik"

ezzel a legtöbben így vagyunk. témád megvan már? ha igen, ahhoz már tudsz cikkeket keresni, azoknak a forrásait is fel tudod használni, és így tovább. sokszor wikipedia cikkek forrásai is tudományos cikkek, könyvek, innen is el lehet indulni. egy idő után kb tiszta lesz az a pár név, aki a te témádban sokat publikált, az ő cikkeiket is fel tudod keresni.

2020. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, témám van és már forrásokat is gyűjtöttem. Viszont eddig csak 8 forrásom van... még mindenképpen kellene gyűjtenem. Eddig csak a neten kerestem leginkább cikkeket, disszertációkat stb. (google scholar, academia.edu, jstor és hasonlók), de lehet máshol kellene, vagy inkább könyveket kellene keresnem, nem tudom.
2020. nov. 14. 14:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
sciencedirect, bár nem tudom, hogy irodalom témában mennyire jó. a meglévő forrásaid forrásainak is nézz utána.
2020. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tud valaki úgy eljutni egy 3 vagy 3,5 éves képzés végéig, hogy nem írt még soha (hosszabb) beadandót? Másból se állt a tavaszi félévem, csak a 10-15 oldalas beadandókból.


Nekem azt mondták a módszertani órán, hogy minimum 10 forrást kell használnom a szakdolgozat megírásánál és abból legalább kettőnek idegennyelvű forrásnak kell lenni.


Szerintem félre értetted, hogy 15-20 forrás kell. Az nagyon, nagyon sok.


Illetve, célzottan kell irodalmat gyűjteni. A lényeges, témádra vonatkozó részeket olvasd el és dolgozd fel, ne heti 1000 oldalakat akarj letudni... Csoda, hogy így nem tudsz neki állni.

2020. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rengeteg beadandót kellett írnom az előző két évben és a mostani félévemben is (az összes irodalmas órámra kb.), viszont ezek maximum 3-5 oldalasak voltak. Ennél hosszabbaz sosem kellett írnom.

Nekünk pedig azt mondták, hogy 15-20 forrást kell felhasználnunk, nem értettem félre.

A heti 1000 oldal pedig nem a szakdolgozatra vonatkozik, hanem az ezen félévi óráimra.

2020. nov. 14. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!