Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű magyar szóbelin...

Középszintű magyar szóbelin terjedelemben mennyi fér bele a 15 percbe?

Figyelt kérdés

Tehát begépelt, 12-es betűmérettel, 1,15-ös szóközzel írt 1 oldal kitölti a 15 percet?

Mivel az irodalom és a nyelvtan is ez alatt a 15 perc alatt jár le, úgy készüljek, hogy mindkét tételről 7-8 percet tudjak beszélni, vagy az nem negatívum, ha pl az irodalmi tételről beszélek 12 percet, a nyelvtaniról meg 3-at?

Fingom sincs milyen lesz a szóbeli, bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen olvasok.



2020. nov. 14. 14:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

azt most látom, hogy az irodalmira 25 pont, a nyelvtanira 10 pont jár, tehát gondolom mindenképp az irodalmiról kell többet beszélni.

Illetve feladat is tartozik a tételek mellé? Mire kell itt gondolni?

2020. nov. 14. 14:00
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
te egy egész gépelt oldalt akarsz bemagolni? akkor már régen rossz az egész. nekem volt olyan tétel ami nem volt 1 oldal. amire emlékszel a témából, azt elmondod, ha a tanár többre kíváncsi, akkor kérdez
2020. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam magolni. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyit kell tudni.
2020. nov. 14. 14:24
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
amennyit a tanár hallani akar
2020. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
No shit. És én azt a kicsiujjamból szopjam ki, hogy az mennyi? Olyan nagy baj, hogy tanulni szeretnék a szóbelire, vagy minek kell ilyen retard választ adni?
2020. nov. 14. 14:29
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
nem, mondjuk kérdezd meg a tanárt?? a szóbelit ő dönti el, azt is hogy mik a témák, és azt is, mennyit vár el
2020. nov. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kormányhivatalon keresztül jelentkeztem. Egyéb hasznos hozzáfűznivaló?
2020. nov. 14. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
akkor is egy tanár állítja össze a szóbeli tételeket. nem tudod, ki lesz az? kérdezd meg az iskolát, vedd fel a kapcsolatot a tanárral, és beszélj vele a szóbeliről
2020. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a tanár állítja össze, de azért köszi az erőfeszítést...
2020. nov. 14. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
??? hanem? az írásbeli központi, mindenki ugyanazt írja, a szóbelit pedig a tanár állítja össze hiszen ő tudja, mit adott le, milyen mélységben, mit kérdezhet, mit nem.
2020. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!