Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne megírnom a szakdog...

Hogyan kéne megírnom a szakdogámat?

Figyelt kérdés
21/L Szülésznőnek tanulok a Semmelweisen es most kellett szakdolgozat témat válszatanom ami a "Az abortusz szabályozásának kérdései Magyarországon". A Társadalomtudományi tanszékről választottam mert érdekesnek tűnik a téma,de el kellene dontenem hogy ennek a nagy temanak melyik,ugymond kisebb reszebe maszok bele jobban es kutatom reszletesebben de egyenlore nincs hozza otletem:( ha valaki tudna ebben segíteni,vagy van bármi tipp ezzel kapcsolatban azt elore is nagyon koszonom!:)

2020. nov. 17. 09:55
 1/7 anonim válasza:
78%

Szia! Laikusként kérdezem, pontosan meg van adva a "nagy témának kis részei"? Ha igen, akkor azokat írd le, mert választás szempontjából fontos.

Ha nem, akkor én személy szerint M.o.-i viszonylatban elég nagy részben érinteném az abortusz témát: nagymamáink korától egészen a mai napig összefoglalóan. Törvények, kiskapuk, statisztikákra bőven hivatkozva...

A mai helyzet szerintem tökéletes "elmesélnivaló".

Egy csipetnyi politikával megfűszerezed, és már kész is :D

Viccen kívül, remélem nem mondtam nagy hülyeséget. Én ezt a témát dolgoznám ki.

2020. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neem,nincsenek megadva ezen belul kisebb temak sajnos:(
2020. nov. 17. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mivel szülesznőnek tanulsz, így érdekes, hogy nem az orvosi, hanem jogi szempontok alapján megirt szakdolgozat elfogadhato lesz. Én a helyedben a veszélyeiről írnek 1-1 veszélyesebb vagy statiszikailag gyakoribb mellékhatásairól, de diplomatikusan, nehogy az jöjjön le, hogy abortuszellenes vagy...
2020. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Attól függ, mit csinálsz szívesebben.

Én például szívesen elemezgetek statisztikákat, így rámennék a társadalmi megítélés kérdésében készült felmérések összegyűjtésére a különböző korszakokban, és ezt vetném össze az adott időszak jogszabályaival - egészen napjainkig.

2020. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha pedig inkább friss anyagokkal dolgoznál, ahol az adott szakemberrel is tudsz konzultálni, akkor a tablettás abortusz témája lehet érdekes.

Neten kereshetsz nemzetközi irodalmat az orvosi tapasztalatokról, az itthoni tapasztalatokat a szegedi klinikán pár évig végzett kísérleti alkalmazás alapján beteheted (nevet sajnos nem tudok mondani). Ez lenne az alapja a dolgozatnak, amire jöhet a tényleges jogi rész: nemzetközi alkalmazások összehasonlítása, WHO ajánlás, nálunk mi a helyzet.

2020. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha az ifjúsági területet érzed közelebb magadhoz, akkor pedig a gyermekkorúak-kiskorúak-fiatalkorúak szempontjából lehet elemezni, abból a szempontból, mennyire van beleszólása (pro vagy kontra) magának a várandós lánynak, a szüleinek, állami gondozás esetén a hivataloknak. Milyen jogi utak állnak rendelkezésre véleménykülönbség esetén. Néhány anonim (de valós) esettanulmánnyal megtűzdelve.
2020. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre van a konzulens. Segít.
2020. dec. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!