Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megoldható-e a mai oktatási...

Megoldható-e a mai oktatási rendszerben, hogy egy szakgimiből, azon belül is egy két tannyelvű osztályból sima gimibe menjek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már nem szeretném erőltetni ezt a két tannyelvű osztályt, mivel már nem nagyon bírom a hajtást és nincs is motivációm. Aki nem ismeri az ilyen fajta képzést, annak elmondom, hogy az egész 5 év a nyelvi elő készítő évvel együtt.

Nos itt vagyok 4. év féléve előtt (Ami más képzésnél ugye 3. évnek felel meg.) és szeretnék egy végzős gimis osztályba átmenni, hogy minél hamarabb meg legyen az érettségim. Tudom lenne egy kis lemaradásom mivel más a tanmenet, de a legtöbb érettségi tantárggyal elég jól haladtunk hála a kis érettségire való felkészülésnek. Maximum történelemből kéne sokat pótolnom mivel azt németül tanultuk és elég lassan haladtunk az anyaggal. De akkor maximum járnék korrepetálásra.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e ezt megoldani?



2020. nov. 18. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te 11.es vagy ők meg végzősök, max osztályozóval tudnál átmenni, ami tényleg hatalmas macera. Kb kivitelezhetetlen, ha nem most félévkor osztályozóznál az egész hátralévő 1.5 év, minden egyes tárgyból.... Gondolom hallottál előrehozott pl angol érettségiről, ott is kell osztályozózni és utána lehet csak érettségizni. 1 tárgyból még ez jól mehet, de mindenből nagyon nehéz tud lenni, főleg ha jó érettségit is szeretnél utána.

Amúgy 1 év semmi. Tudom most soknak tűnik de hidd el egyetemen rengetegen vannak akik 13.után érettségiztek és akár még ezek mellett is kihagytak egy évet. Kb sehol sem érhet emiatt negatív diszkrimináció, mindenki tudja hogy nyelvi suliknál 5 év tanulással jutnak el az érettségiig. Nem vagy ettől egyáltalán kevesebb.

2020. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!