Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történhet ha nem felelek...

Mi történhet ha nem felelek meg az első félévben?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szakon tanulok a Neumann János egyetemen. Sajnos az eddigi ZH-im nem sikerültek és természetesen van még időn javítani és megállás nélkül tanulok de kíváncsi lennék, hogy ha nem sikerül teljesíteni az első félévet mi történhet? Azt tudom, hogy átkerülök önköltséges oktatásra viszont ebben az esetben nem folytatom az egyetemet.

Azt szintén hallottam, hogy vissza kell fizetnem valamennyi összeget de amire kíváncsi lennék, hogy a teljes összeget a 7 félévre kell visszafizetnem vagy csak arra az egyre amin aktív hallgató voltam?


Előre is köszönöm



2020. nov. 19. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden tárgyadat bukod ? egy félévre 18 kredit 2 félévre 36 és mivel ez reál szak 3,25-ös átlag kell ahhoz hogy ne soroljanak át. Az átsorolás 2 év átlaga és kreditszáma alapján történik. Milyen lehetőségeid vannak ha összeszedted e minimumokat vagy a szabályzatban leírt minimumokat akkor maradhatsz államin, ha nem áttesznek fizetősre. Az első félév abbahagyása esetén nem kell fizetni, de ha te mondjuk 3 félévet hallgatsz és akkor döntesz úgy hogy otthagyod akkor ki kell fizetni, vagy magyarországi munkahelyen le kell dolgozni az időszakot. Nem a teljes összeget annyit amennyit lejártál. Én a helyedben ha ennyire nem megy lehet otthagynám az egészet látszik, hogy nem a te szakod ezek szerint jobban jársz ha keresel valami mást, vagy húzz bele és kérj segítséget (szaktársak/tanár).
2020. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!