Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a végzettségemm...

Mit tegyek, ha a végzettségemmel nem akarok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Már van egy pedagógiai főiskolai diplomám, de nem akarok a szakmámban dolgozni. (Megpróbáltam..) Ötletem sincs, mit tanuljak, és mit dolgozzak. Próbáltam más területen munkát kapni, de egyelőre nem jártam sikerrel. Azt tudom, hogy nagyon szeretnék tanulni, jobban, mint eddig, de mostmár jól kell választanom, és néznem kell, hogy boldogulni tudok-e azzal a végzettséggel, amit megszereztem. Ahhoz, hogy költségtérítésesen tanuljak, kell munka. Úgy érzem, zsákutcába jutottam, pedig még csak 21 éves vagyok.
2008. nov. 29. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

En a helyedben csak nyelvet tanulnek. Mindegy milyet, azt amit mar eddig is tanultal. Esetleg ha utalod, elkezdhetnel egy ujat, bar ehhez kell szeretni az idegen nyelveket. Szerintem nagyon fontos.

Kivancsi vagyok, mas mit fog irni neked.

2008. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez most azt jelenti, hogy pedagógia szakon voltál, vagy hogy valamilyen tanár vagy? Utóbbi esetben indulhatsz ki a szakodból is, teljesen más lehetőségeid vannak humán ill. reál beállítottsággal.

Sajnos már vége azoknak a szép időknek, amikor az ember ingyen több sulit, több szakot is elvégezhetett, mire rájött, melyikhez van igazán kedve. Ráadásul a gimiben továbbra is szorítják az embereket, hogy felvételizzenek érettségi után azonnal, tökmindegy hová, csak kerüljenek be a felsőoktatásba. Pedig sokszor jobb lenne kivárni, amíg tényleg kiderül, mihez van a diáknak úgy igazán affinitása, ahelyett, hogy ész nélkül eljátssza az ingyenes lehetőséget.

2008. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írta: NYELVET tanulj! Leginkább angolt - esetleg németet, franciát, olaszt... amit már tudsz valamennyire, az a legjobb.

Tudok olyan állásról, amihez érettségi elég, PERFEKT nyelvtudással.

2008. nov. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok!

Így van amúgy, hogy 18 évesen meg kellett jelölnöm olyan sulit, ahol biztos, hogy felvesznek, és ezt inkább az iskola hírnevének megőrzése miatt találták ki. A statisztika miatt, hogy onnan mennyien tovább mentek tanulni. Az más kérdés, hogy az embernek ahhoz nem volt kedve, ahova épp felvették. 18 évesen pedig még nem engedték, hogy a saját fejem után menjek.

A nyelvtanulás az tényleg jó ötlet.

2008. nov. 30. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!