Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szorgalmammal vagy a képessége...

Szorgalmammal vagy a képességemmel lenne a baj?

Figyelt kérdés
Leginkább önismereti kérdés, de jobbnak találtam ide venni. Még 2017-ben érettségiztem, viszont most tavasszal elmentem földrajzból emeltezni is, nem sok készüléssel, utolsó 2-3 hét, amit úgy, ahogy komolyan vettem, majd érdekes módon 54%-os lett az eredmény. Most tavasszal bele vágnék egy bioszba is, de azt csak középszinten. S ebben az irányban szeretnék tovább menni. Lehet értelmetlennek tűnik a kérdés elsőre, de mégis nagyon fontos számomra, hogy érdemes-e tanulni, vagy sem, hogy az egyetemi tempót mennyire bírnám, bár sok köze nincs az érettséginek az egyetemhez, állítólag. Ebből a 2 tárgyból volt anno a legtöbb sikerélményem a középiskolában. Bocs a helyesírási hibákért, előre is. 22/F
2020. nov. 19. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a szorgalmaddal. Egyetemból meg nem mindegy milyenre mész. Mások a bemeneti követelmények. Manapság meg amúgy is kérnek emelt szintű is, de lehet a földrajz emelttel semmire se fogsz menni.


A tanulás meg szakfüggő. Általában a normálisabb szakok tanulósabbak, néha azért lazulás belefér. Én pl Etk-ra jártam levelezőn munka mellett, viszonylag én is jobb képességű vagyok, de abban az időszakban vagy ötfelé szakadtam, plusz egy munkahely váltás is volt és nem bírtam fizikailag és mentálisan a terhelést.


Én azt tudom javasolni, hogy nézd meg a követelményeket és annak megfelelően érettségizz. Különben tök feleslegesen csinálod.

2020. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, ez teljesen tiszta.
2020. nov. 19. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
Ha egyetemre akarsz menni, tanuld meg a magyar nyelvet, nem pedig "Bocs a helyesírási hibákért, előre is" (Önmagadnak tartozol ezzel!)
2020. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat akart az lenni. De jogos a felvetés. :)
2020. nov. 19. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!