Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK tényleg olyan szivatós...

BME-VIK tényleg olyan szivatós, hogy mindenki kihullik? Álmom, hogy odakerüljek, de annyian szidják. Mindenképp tanulnék rendszeresen, most is megvan a szorgalmam, de sokan tartják itt elvégezhetetlennek.

Figyelt kérdés

2018. máj. 21. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ténylege szivatós, azonban nem hullik ki mindenki. :D

Persze sokan, de nem mindenki!!!


Nem szidják amúgy, hanem panaszkodnak...


Nem elvégezhetetlen, sokan full ötössel viszik végig, szóval azért ott is megvannak a nagyon jók.

2018. máj. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Én 5ös vagyok szinte mindenből. Sztem könnyű.
2018. máj. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nem a legnehezebb, viszont ezt ellensúlyozzák elmaradott technológiákkal és értelmetlen beugrókkal majdnem minden komolyabb tárgyból.

Itt tudod megnézni, hogy kb. neked való-e:

Http://vik.wiki

2018. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp tanulnék rendszeresen, most is megvan a szorgalmam --> ez a kulcsa az egésznek.


Sikerülni fog akkor. Elég nehéz, elég sok időt elvisz, de ha így állsz hozzá szinte biztos, hogy jó eredményeket érsz el. Alig tudnám megszámolni azokat, akik tényleg MINDENT(!) beleadtak - feláldoztak érte, mégis sorba bukták el a tárgyakat, vagy kibuktak. Az esetek döntő többségében a nem tanulás, nem érdeklődés miatt csúsznak az emberek.

2018. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ honnan nézzük. Ha túléled az első 2-3 félévet, akkor igazából már nagy baj nem érhet, leginkább a szerencsén meg néhány olyan tárgyon múlik, hogy mikor végzel mint pl. villanyon a terek, vagy infón a grafika.


Én letoltam 5 évet, most már 1 félév múlva az Msc-vel is végzek, szóval egyenesben végigtoltam. 5 év viszont rengeteg idő, ennyi idő alatt az ember bőven megfárad benne.


Összességében eléggé embert próbáló, csak akkor ajánlom, ha elég kitartó vagy.

2018. máj. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mindenképp tanulnék rendszeresen, most is megvan a szorgalmam"

Azért ehhez az hozzátartozik, hogy lépést is kell váltani. Ha egymásra helyezzük a valós és képzelt könyveket, a középiskola 2-3 éves anyaga lesz olyan magas oszlop, mint a BME egy féléves anyaga. Nézd meg a neten, fent van a Budó: Kísérleti fizika, az első kötet volt anno egy félév anyaga, VIK-en szinte teljesen mellékesen, aztán mégis mekkora anyag.

Nem tudom, manapság hogy van, de régen a levelezőn az első féléves vizsgaidőszak volt a nagy vízválasztó (ebből főleg a matek volt véres), egy kisebb tanterem tele volt velünk előtte, a második félév első találkozásakor meg hatan-nyolcan néztük egymást... Utána gyakorlatilag csak az bukott ki, akinek valami nagy problémája volt az Élettel. Persze, a maradékból volt, aki with flying colors ment előre, meg volt, aki leginkább a ketteseket gyűjtögette.



"5 év viszont rengeteg idő, ennyi idő alatt az ember bőven megfárad benne."

Hajjaj, rengeteg a négyzeten.

2018. máj. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha túléled a 2-3 félévet, az még kevés. Túlélni nem lehet csak úgy. Ha nincs meg az 1-2 félév összes tárgya és a 3. félévből legalább 20 kredit és nincs összesen legalább 90 kredited a 4. félév végére, nem tudsz menni specializációra. Az meg elég szívás, mert csúszol és ha csak 1-2 tárgy kellene hozzá azok újabb félévek. Így számolhatsz nyugodtan 10-11 félévvel, mire a BSc-t elvégzed, ha elvégzed. Persze vannak kevesen, akik 7 félév alatt is elvégzik, nagyon kevesen.

Szóval módosíts sorrendet a felvin. Ha keményen tanulsz az OE-n vagy a PE-n is sokra viheted és ezeken gyakorlatiasabb az oktatás.

2018. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!