Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Filmelemzésnél mit értünk a...

Filmelemzésnél mit értünk a következőkön?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, pedagógiai karon, levelezőn, ez az első félévem. Az egyik tárgyból egy 5 oldalas filmelemzést kell írnunk a megadott szempontok alapján. A legtöbb egyértelmű, de kettőnek nem tudom, hogy álljak neki.


1. Ismertesse a film térszerkezetét (helyszínek, külső és belső terek)!


A filmnek két fő helyszíne van, egy iskola és egy családi ház. Emellett megjelenik egy játszótér és egy táborszerűség, továbbá egy ideig egy erdő és egy tó. Ezeket kéne leírnom? Hogy hogy néznek ki, milyen szerepük van a filmben?


2. Ismertesse a film közvetített világképét, eszmerendszerét!


Ennek hogyan álljak neki? Azt kéne leírnom, hogy az egyes helyszíneken, pl. az iskolában milyenek a gyerekek, milyen értékeket próbálnak közvetíteni a tanárok és az igazgató? Hogy hogyan kezelik a másságot (egy fogyatékkal élő gyermekről szól a film)?


Bármilyen segítség, tipp jól jön! :)



+1 kérdés: beadandóknál is követni kell a szakdolgozat formai követelményeit? Times new roman, betűméret 12, sorkizárt, sortávolság 1,5? Kell címlapot is készíteni?



2020. nov. 21. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól értelmezted a kérdéseket, én is ilyeneket tudnék elképzelni. Egy 5 oldalas beadandóhoz címlap nem kell, de a többi formai követelmény lehet ugyanaz. Valószínűleg abból se csinálnának nagy gondot, ha más betűtípust használnál, de én inkább ezeket szoktam, abba nem lehet belekötni.
2020. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2020. nov. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!