Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is vannak ezek a felhaszn...

Hogy is vannak ezek a felhasznált államilag támogatott félévek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen a Beiratkozási lapomat töltöttem ki, mikor elakadtam egy pontnál:


"Támogatott félévek száma

Elhasznált, államilag támogatott félévek száma:"


A helyzet a következő: 5 félévet jártam egy szakra, elbuktam 5. félév végén. Levelet kaptam valamikor január, február környékén a tanulói jogviszony megszűnéséről. ETR-ben az 5 félév amire jártam szép sorban államilag támogatott-igen-aktív jelöléssel van ellátva, a 6. félév államilag támogatott-nem-passzív jelölésű.


Ezek alapján én a beiratkozási lapra 5 félévet írtam.

Ami miatt most mégis hezitálok az ez (sulis levélből a beiratkozásról)


"A felsőoktatásról szóló törvény 40. p. (3) bekezdés alapján a hallgató államilag támogatott vagy költségtérítéses képzésbe való besorolása egy tanév időtartamra szól (bővebb információk a Tanulmányi és Vizsgaszabályzat 23\A., valamint a Térítési és Juttatási Szabályzat 42. és 43. p-aiban olvashatók)."


Ebből nekem az jön le első értelmezésben, hogy 6 félévem van államin, ergo páratlan számú félévet sehogyan sem írhatok be.

(Másként értelmezve pedig az, hogy pl. költségtérítésesről államira csak évente lehet váltani, nem pedig félévente.)


Valaki aki a jogi útvesztőkből olyan könnyedén talál ki mint anno én a matek előadásokról megüzenhetne egy számot, hogy mégis hány félévet írjak a beiratkozási lapra.


Nagyon szépen köszönöm előre is!


2010. aug. 11. 08:40
 1/2 anonim válasza:

szia!


A hatodik félévre is beiratkoztál az ETR-en keresztül? Csak akkor számít bele, ha minden félévre beiratkozol, s így nem leszel passzívon, tehát aktív a féléved.

Államilag támogatott féléveket számolnak és nem éveket.

a jogi szöveg valószínűleg arra vonatkozik, hogy az első éves hallgatót csak a második félév (azaz első év) után lehet átsorolni államiról költségesre, illetve költségesről államira. Az első félév után hiába teljesít rosszul, vagy nem teljesíti a kreditet, akkor sem lehet átsorolni költségesre, illetve a költségesen tanuló hallgatók, csak a második félév után kérhetik az átsorolásukat.

Remélem segítettem, de már biztos újra egyetemre jársz és már megoldódott a probléma.

2010. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


5 félévet írtam be végül és elvileg jó is úgy, mert még nem rúgtak az egyetemről:))

Köszi!

2010. okt. 8. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!