Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már több egyetemen elhaszná...

Ha már több egyetemen elhasználtam 5 félévet az államilag támogatott keretből, de egyiket sem fejeztem be, akkor, ha esetleg egy újat kezdenék, a maradék 7 félévet mind felhasználhatom BSc-re?

Figyelt kérdés
Ugye összesen 12-ből kell gazdálkodni mindenkinek, meg van szabva, hogy mennyit lehet alapképzésre fordítani?
2011. okt. 15. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Összesen 8 félévet tölthetsz bsc-n. Szóval 3 félévet fizetned kell. Próbálj meg elfogadtatni minél többet az eddig elvégzett tárgyaid közül, azzal nyerhetsz 1-2 félévet, ha szerencséd van.
2011. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg van szabva, egy adott képzési ciklusra (pl. alapképzés) csak az előirányzott+2 félévet használhatsz el. Tehát egy 6 féléves bsc-re nem használhatod el a 12-t csak 8-at, egy 8 féléves alapképzésre max 10-et.

Olvasatom szerint ezt viszont szakonként kell érteni, mivel mindig 'az adott képzésről' beszél, amikor a +2 féléves hosszabbítást említi. Így szerintem felhasználhatod mind alapképzésre.

[link] 55. § második és harmadik bekezdés.

2011. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A támogatási idő számításánál figyelmen kívül kell hagyni a támogatási idő terhére teljesített félévet, ha megszűnt a felsőoktatási intézmény anélkül, hogy a hallgató a tanulmányait be tudta volna fejezni, feltéve, hogy tanulmányait nem tudta másik felsőoktatási intézményben folytatni."

Szerintem ebből az következik,, hogy egyéb esetben bizony féléveket veszít az ember.


Egyébként én is eltöltöttem egy évet másik egyetemen, és most az etr azt írja, hogy a 7. ÁF félévem töltöm, holott a jelenlegi képzésben csak az 5., de számítja azt is, amit előtte máshol elvégeztem.

2011. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azt tudom, hogy a 12 félévből ezt az 5öt már elvesztettem, de így akkor még egy BSc-t elvileg el tudok végezni, ha 'drinkingstraw's back'-nek igaza van. Még átolvasgatom ezt a törvényt, megnézem van-e újabb, de akkor elvileg nincs olyan kikötés, hogy így ne lehetne felhasználni. A tárgyelfogadtatás is jó ötlet, majd élek is vele, csak biztosra akarok menni. :)

2011. okt. 15. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

"A támogatási idő számításánál figyelmen kívül kell hagyni a támogatási idő terhére teljesített félévet, ha megszűnt a felsőoktatási intézmény anélkül, hogy a hallgató a tanulmányait be tudta volna fejezni, feltéve, hogy tanulmányait nem tudta másik felsőoktatási intézményben folytatni."


Biztos, hogy ezt akartad idézni? Ennek itt nincs jelentősége. Ez csak egy kitétel, hogy nem kell számolni a féléveit, ha önhibáján kívül ugye megszűnt az egyeteme, máshol meg nem tudta tanulni, akkor nem kell beszámolni a féléveit. Ez nem kapcsolódik ide.

Az nyilvánvaló, hogy használja az államilag támogatott féléveket.

Arról, hogy mennyi félévet lehet egyféle képzési ciklusra használni, csak annyi szól, hogy "(4) Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje."

A többi részben sincs semmi utalás arra, hogy hány félévet lehetne elhasználni alapképzésre. Ha nem fejezi be sehol az alapképzést, akkor kihasználhatja a 12-t is erre, mert csak akkor válik költségtérítésessé, ha az adott szakját nem tudja n+2 félév alatt befejezni, elfogy a 12 félév, esetleg azonos ciklusban végbizonyítványt szerez.

Szerintem kihasználhatod egészében. Mindenesetre kérdezz rá a leendő intézményedben, ha pedig azt mondják, nem, akkor kérd, hogy támasszák alá a döntésüket, mert a felsőoktatási tv.-ben nincs olyan, ami tiltaná ezt. (vagy csak én nem vettem észre :D)

2011. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogos, bocsánat, de nem gondoltam, hogy ez kérdés. Egyébként tökmindegy, a kérdező akkor is kicsúszik. Az adott képzési szinten (jelen esetben bsc) elvégezhet n+2 félévet államin. Egy 6 féléves bsc esetén ez 8, egy 7 féléves esetén 9 félév. Ő már elvégzett 5 félévet, azaz a 6 féléves képzésre maradt 3 államilag támogatott féléve. Arra ugyanis nincs lehetőség, hogy a bsc+msc képzésre szánt államis féléveket mind a bsc képzésre fordítsa.

Sajnálom, nem szívesen írom ezt, mert nyilván nem jó hír, de eléggé utánajártam már, és így van. A legjobb, amit lehet tenni, az az eddig elvégzett kreditek elfogadtatása, illetve a lehető legtöbb tárgy elvégzése az államis félévek alatt, mert ha kevesebb kreditet vesz fel az ember költségtérítéses képzésen, akkor lehet kérvényezni a költségtérítés csökkentését.

2011. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!