Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9.ben évet ismételtem, azóta...

9.ben évet ismételtem, azóta már 10. osztályban vagyok és most lesz félév. Viszont ott szeretném hagyni az iskolát, elmenni dolgozni, majd 1 év múlva olyan szakot elvégezni esti suliban amit szeretek csinálni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Ennek fő oka nem a "lustaság" esetleg a "lázadás". Eladónak tanulok immár harmadik éve, ez a mostani a második gyakorlati helyem ezalatt a 2 és fél év alatt szóval tudom mi a munka és tisztában vagyok a kötelezettséggel. Voltam 1 évig kollégista, tudom milyen a külön élet szülőktől. Nem vagyok egy jó tanuló de rossznak se mondanám magam és a kérdésem az lenne igazából, hogy felnőtt esetleg más szemmel milyennek tűnne az ötletem, tervem.

Most félévkor ott hagyom az iskolát (persze csak akkor ha találok egy biztos munkahelyet amit én a mostani gyakorlati helyemnek gondoltam ki, hátha felvennének rendes munkaidőre, bejelentett munkára), és elmegyek dolgozni, 2021 decemberére pedig összegyűjtöm a pénzem és elköltözöm itthonról egyedül egy albérletbe. Mikor már minden a helyén van, beiratkozom munka mellett egy esti suliba és elvégzek egy szakács, cukrász vagy fodrász szakot, esetleg érettségit is tennék. De azzal semmire se fogom vinni a jövőben ha elvégzem még ezt a másfél éve és lesz egy szakmám, amiben nem szeretnék elhelyezkedni dolgozni, csinálni se szeretném és még csak jól sem érzem magam benne, majd pénz, munkahely és lakás nélkül belevágni a nagyvilágba mint egy elveszett bárányka. Édesanyukámmal még nem beszéltem erről, addig nem is szeretnék ameddig nem tudom 100%-ra biztosra mondani a döntésem. Vannak ennek hátrányai és előnyei is amiket mérlegelek de kíváncsi vagyok más szempontokra is. Köszi, ha elolvastad és esetleg tanácsot is adsz.

17/L



#középiskola #lehetőség #kamasz #esti iskola #Iskolaotthagyás #Munahelyek
2020. nov. 24. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első mondatodban megragadtad a lényeget.

Nekem az a véleményem - tanári és 3 gyerekes szülői tapasztalattal - hogy ne csináld ezt, vagyis ne szakítsd meg az iskolát. Csináld végig!

Már "csak" 1,5 év van hátra és lesz egy szakmád. Persze értem én, hogy most így gondolkodsz, de vajon 5-10-20 év múlva is így fogsz? Biztos hogy nem. A "papír" meg elfér a fiókban, nem kér enni. Egyszer még jól jöhet!

A dolog másik fele: estin is tanítok, hozzám járnak 1-2 éve végzettek is és sokkal régebben végzettek is. A másodszakmások nagyon lelkesen elkezdik szeptemberben (mondjuk 15-en), tegnap meg már csak 5-en voltak. Tudod munka mellett nem egyszerű. Nagyon kemény dolog ám lenyomni a 8-10 órát a melóhelyen, aztán este beülni a padba, koncentrálni, megérteni. És ha ez még megy is némelyeknek, itt a vége. Nincs erejük/idejük otthon ismét elővenni, és szépen lemorzsolódnak. Rád vonatkoztatva (te biztosan nem ilyen lennél ugye?): ha most kiszállsz, jó eséllyel sose lesz szakmád (te írtad azt hogy lustaság meg ilyesmi), ami a legrosszabb ami veled történhet. Azt tanácsolom, hogy erősen gondold át ezt a tervet!

Biztosra veszem, hogy anyukád ki fog borulni, ha előadod neki a tutit. De, ha nem is: most van hol laknod, főznek/mosnak rád. Tisztában vagy vele hogy, ennél kényelmesebb életed sohasem lesz (persze ha a herceg megjön a fehér lován, az más)! Mit gondolsz szakképzettség nélkül mennyit fogsz keresni?

Na, annyit biztos hogy nem .... hogy önálló háztartást vezess ráadásul albérletben.

Ne tedd tönkre magad, ne vágd ki magad alatt a fát, hanem maradj nyugton, fejezd be a sulit, "diplomázz" (vizsgázz) le, és aztán még mindig lesz lehetőséged estin akár 2 másik szakmát kitanulni, ráadásul ingyen!

2020. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!