Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10 hónapos rendőrképzés...

10 hónapos rendőrképzés szemüvegesként?

Figyelt kérdés
Mínuszos a szemem, és 3,5 körül van, ez már elég rossz. Szemüveg nélkül nem is látok. Ha jelentkezem, akkor lesz esélyem bekerülni, ha ezen kívül megfelelek mindennek? Tervezem megműttetni, de nincs most pénzem rá, amint lesz megműttetem.
2020. nov. 24. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ilyen látással nincs esélyed rá.
2020. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos? NKE-re -4-ig vesznek fel egyenruhás szakra, akkor egy járőrnek miért kell tökéletes szem? Ha megműttetem sem lehetek rendőrjàrőr?
2020. nov. 24. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
a 3.5 és a tökéletes kvára nem ugyanaz... Ha ezt nem fogod fel akkor eleve az intelligenciateszten sem fogsz átmenni pedig ott aztán nagyon alacsony a követelmény.
2020. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Te nem fogod fel azt amit leírok. Szövegértés. Még a Közszolgálati Egyetemen is van valamennyi "engedmény", mert mínusz 4-ig felveszik az embereket még nyomozói szakra is. Na, ha egyetemre felveszik az embereket rossz szemmel, akkor a járőrnek miért kizáró ok a szemüveg? Vagy ott miért szigorúbbak, mint az egyetemen? Te nem tudsz a kérdésre válaszolni, csak okoskodni jöttél ide. Nem itt kell kiélni magadat, azért, mert otthon nem figyel rád senki. Gyanítom, hogy még rendőrt sem láttál közelről, nem hogy az legyél, de osztod itt az észt, hogy én nem mennék át az alkalmasságin.
2020. nov. 24. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy nem tudod felfogni a közszolgálati EGYETEM és rendőr SZAKKÖZÉPISKOLA közötti különbséget.
2020. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 4,0 fölött vagy mindenképpen alkalmatlan, de lehet így is az leszel.
2020. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

" A nyers látóélesség megengedhető alsó határa 0,3 mindkét szemen. A látóélesség javított értékét a lehető legjobb correkcióval kell megadni, a megengedhető alsó határ mindkét szemen 0,8. A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet. A javítás mértéke a +3,0 D sphaericus és a +1,0-1,5 D cylinderes üvegerősséget nem haladhatja meg. Kérdéses esetben - amennyiben a szembogár tágításának nincs ellenjavallata - a fénytörési hibát az alkalmazkodás bénításával kell meghatározni.


Azokban a munkakörökben, beosztásokban, amelyekben adott esetben légzőkészülék vagy gázálarc viselése szükséges, valamint a tűzoltásban részt vevő személyeknél az állandó jelleggel történő szemüveg-, illetve kontaktlencse-viselés esetén a minősítés „AN”.


Tisztelt kérdező !

Itt minden le van írva. 3,0D a határ, nyers visusnál 0,3. Namost ez azt jelenti,hogy szemüveg nélkül a táblán felülről a 4. sort is látnod kellene. Én is rövidlátó vagyok, -2,75 D-vel, és én a legfelsőt is homályosan látom,alatta lévőt sehogy. Szóval Te a -3,5-el nem hinném,hogy a negyedik sort látod.

Ettől függetlenül próbáld meg, nem veszíthetsz vele,max.nyersz egy tapasztalatot.Sok sikert kívánok !

2020. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!