Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen minimum 435...

Hogyan legyen minimum 435 pontom a továbbtanuláskor? Nem igazán értem a pontszámításokat...

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos tanuló vagyok és nemrég sikerült eldöntenem, hogy melyik szakra szeretnék menni. Oda minimum 435 pontot kéne elérnem, ha be szeretnék jutni (pszichológiára).

Az a helyzet, hogy egy kicsit össze vagyok zavarodva. Jelenleg angol és társadalomismeret fakultációra járok. Elolvastam az érettségi követelményeket, úgyhogy az mellett döntöttem, hogy félévkor felveszem az emelt történelem faktot is, mert szerintem abból tudnék a legkönnyebben emelt szinten érettségizni.

Már csak azt nem tudom, hogy legyen meg az a fránya pontszám.😅

Ha idén és jövőre majdnem mindegyik fontos tantárgyamból 5-ös leszek, akkor az már egy jó ómen?

Nyáron szeretném megcsinálni a középfokú nyelvvizsgát a +28 pont miatt.

Hogyan lehet szerezni ilyen magas pontszámot?

Valami olyasmit olvastam, hogy az 5 érettségi tantárgyból csak 2-t vesznek figyelembe és azoknak a százalékos teljesítményéből számolják ki a pontokat. De akkor a tanulmányi pontszámom hogy megy hozzá? Na és mi lesz a többi érettségi tantárggyal?

Elnézést kérek, tényleg nem értem. Minden honlapon mást olvasok, az iskolám meg nem igazán foglalkozik a tanulókkal... még egy felvilágosító szerű órát sem tartottak. Kérdezni is hiába kérdezek, egyik tanár sem tudja rá a választ.😅



2020. nov. 29. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


[link]

Ez az utolsó egy kalkulátor, ide be tudod írni a jegyeket meg az eredményeket és kiszámolja a számodra kedvezőbb módon, hogy az hány pontot jelent. Persze most még nem tudod, hogy milyen eredményeid lesznek pontosan, de itt könnyen lehet tesztelgetni, hogy minek hogy kéne sikerülnie ahhoz, hogy meg legyen a 435 pont.

2020. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kétféle pontszámítási módszer létezik, és mindig a számodra kedvezőbbel számolnak majd. Az egyikbe beleszámítanak a tanulmányi eredményeid is, a másiknál csak két érettségi tárgyad, az összes többi "nem számít". Az alábbi honlapon olvasd el a módszereket, mert ez a hivatalos forrás.

[link]


Példa a "duplázós" módszerre, amikor csak két érettségidet veszik figyelembe. A pszichológia szakra biosz, magyar, töri, idegen nyelv, matek, oktatási alapismeretek, pedagógiai ismeretek tárgyak közül kettőből kell érettségizned, egyből emelt szinten.

Ha törit és angolt választod, és pl az a következő eredményeket éred el: Töri emelt 80%, angol közép 90%.

Ez esetben duplázós módszerrel össze kell adni a két érettségid százalékos eredményét (80+90=170), majd megszorozni 2-vel (170*2=340). Ehhez hozzájön az emelt töriért járó +50 pont, ami már 390 pont. Ha van nyelvvizsgád, akkor még +28-at kapsz, az már 418, és ennyi a felvételi pontszámod.

2020. nov. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokban segítettetek😊 Már olvasom is amiket linkeltetek!
2020. nov. 29. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha középfokú nyelvvizsgát szeretnél csinálni, (vagyis nagyjából azon a szinten van a tudásod) akkor én a helyedben Angolból is emelteznék. Az emelt kb. egy középfokú nyelvvizsga nehézségű, viszont jár érte a +50 pont, és emellett B2-es nyelvvizsgával egyenértékű papír, így a törivel meglenne a maximum 100+pontod.

2020. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elozonek igaza van. Angol emelt és töri emelt jó lesz neked. Mind a kettő 85% körül kell hogy legyen majd
2020. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen magas pontszámnál az a legfontosabb, hogy kimaxold a szerezhető plusz 100 pontot. Ez szerintem úgy a legegyszerűbb, ha két olyan emelt érettségit teszel, amelyiket elfogadják az adott szakon. Emellett esetleg érdemes egy középfokú (de inkább felsőfokú) nyelvvizsgát is letenni biztosítéknak, ha esetleg az érettségi nem sikerülne olyan jól.

Viszont figyelj arra, hogy ha beleszámítják az emelt érettségit, akkor a pontjaidat is abból fogják számolni, így nem mindegy, hogy milyen lesz az eredménye, tényleg jól fel kell rá készülni.

2020. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Az előzőkhöz én még annyit tennék hozzá, hogy angol emeltnek az 50 plusz pontját csak akkor viheted, ha angol nyelvvizsga pluszpontját nem viszed, és fordítva. Tehát nem kaphatsz pl. 90 pontot egy angol emeltért és egy angol felsőfokú nyelvvizsgáért egyszerre. Ha csak nyelvből emeltezel, akkor érdemes egy másik nyelvből nyelvvizsgázni vagy másfajta pluszpontot vinni (pl. olyan versenyeredményt, amiért jár pont). Ugyanígy ha van nyelvvizsgád, akkor érdemes másik nyelvből vagy teljesen más tárgyból emeltezni.
2020. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Az előzőhöz annyit, hogyha megvan a két emelted akkor nyelvvizsgáert már úgysem kapsz pontot mert kimaxolod a 100 pontot tehát végtére is a pont számításnál tökmindegy hogy van e másik nyelvből nyelvvizsgad vagy sem
2020. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!