Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek-e az adott szakra...

Felvesznek-e az adott szakra ha a minimum ponthatárt (280-at) csak többletponttal érem el?

Figyelt kérdés
Tehát van 272 pontom és hozzá jönne még 1 szakirányú OKJ képesítés illetve egy nyelvvizsga, amivel bőven megvan a pontszámom azonban, ezek nélkül nemérem el a mimum ponthatárt. (Elfogadható tehát így a pont összeadás, valahol olvastam hogy többletpont csak mimimum határ felett számítandó)

2015. máj. 28. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
emelt, nyelvvizsga és okj beleszámít. De a minimum elêg sok szakon nem elég, illetve több szakon van ennél magadabb min.
2015. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jelentkeztél?
2015. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gépészmérnök
2015. máj. 28. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarok szemét lenni, de szerintem hiba volt.
2015. máj. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos információt kifejtés és válaszadás nélkül...
2015. máj. 29. 09:15
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Csak akkor számítanak a többletpontok ha a minimumponthatárt elérted. Nem tudom idén mennyi, ha 280, de neked 272 van csak, akkor nem vesznek fel.
2015. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen ezt egyszer olvastam de most az Eduline ezt írja:

Alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint mesterképzésre való jelentkezés esetén a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. jogszabályi minimumpontszám): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni;

Ez viszont mást jelent

2015. máj. 29. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, igen, amit most másoltál ez alapján figyelembe veszik már ezeket is :)
2015. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég kemény ez a szak, ha az érettségid ennyire csapnivaló, nem lehetsz valami jó tanuló :/
2015. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Komolyan itt milyen szemét mindenki! Nem azt kéne leszólni, aki tanul. És az érettségis és okj-s többletpont számít!
2015. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!