Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell írni egy szakdolgozat...

Mit kell írni egy szakdolgozat bevezetésébe (irodalom)?

Figyelt kérdés
Kb. 2 oldalnak kell lennie. Nem tudom mit írjak bele, mert ugye itt nem játszik az, hogy pl. mi a kutatásom aktualitása, módszere, mérések stb. Csak egy sima műelemzésről van szó... Én a bevezetésbe mindig maximum csak a hipotézist szoktam beleírni, hogy kvázi mi az írás témája és célja, de ez 2 oldalhoz kevés. Ezen kívül nem tudom, hogy mit lehet még beleírni. Ha a mű hátteréről (író, kor, műfaj, kortárs kapcsolódó művek stb.) írnék, akkor az már nem ide tartozna, nem?
2020. nov. 29. 14:13
 1/10 A kérdező kommentje:
És a bevezetésben is kellene hivatkozni, forrásokat felhasználni vagy ott még nem?
2020. nov. 29. 14:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt írd meg, hogy milyen iskolában, milyen fajta szakdolgozat ez, mert itt már volt többször is kavarodás abból, hogy teljesen más szakdolgozatra gondoltak a válaszadók, mint a kérdező.
2020. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A bevezetésben azt írd, hogy milyen témát választottál, miért választottad, mi a célkitűzésed.


Az összefoglaló meg csatoljon vissza a bevezetőre.


1-1 oldal elég azért is, mert védésnél a bizottság csak ezt olvassa el. Általában kinyomtatják 1 lapra mindkét oldalára, és ha van valami abból tudnak kérdezni.

2020. dec. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Alapszakos szakdolgozatot írok, bölcsészettudományi terület, irodalom.

Azt mondták, hogy kb. 2 oldalnak kell lennie a bevezetésnek, tehát ezért ez a cél. Nekem személy szerint ez nagyon soknak tűnik... Én is kb. arra gondoltam, hogy leírom mi a témám és mit szeretnék megfigyelni az elemzett műben. Viszont nem tudom mivel tudnám kitölteni a még fennmaradó helyet, mert bármit próbálok beleírni nagyon bugyutának és feleslegesnek tűnik.

2020. dec. 6. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha egy oldal megvan az már elég. Folytasd a többit aztán maximum írsz még oda. Vagy írd meg utoljára. Én a saját bevezetőmet azután írtam meg, miután kész lett minden.
2020. dec. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is mindig utoljára szoktam hagyni a bevezetést, ha beadandót írok. Viszont ez “csak” egy szakdolgozattal foglakozó órára lesz és ez a feladat, hogy írjuk meg a bevezetésünket. Ezt kell először leadnunk. Lehet, hogy ezért megy ennyire nehezen, mert egyébként nem ezzel szoktam kezdeni.
2020. dec. 7. 02:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért szeretem utólag, mert utána összeáll jobban a kép. Az elején még nem biztos, hogy kialakul, hogy a szakdogába mi lesz és menet közben 1000x átírod a dolgokat. :). Na meg az összefoglalással össze kell kapcsolni, tehát. Rossz módszer azzal kezdeni.
2020. dec. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem is, de ez van🙈
2020. dec. 7. 08:07
 9/10 anonim válasza:
Jövőre ha eljutok oda kérek segítséget :D
2020. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szakdolgozat tipp: [link]


;)

2020. dec. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!