Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érettségiztem de szakmát...

Most érettségiztem de szakmát nem szereztem. Nem lett jó az érettségim ezért főiskolára valószínű nem fognak felvenni és az okj is megszűnik ha jól tudom.A kérdésem hogy egy sima érettségivel is tudok valamit kezdeni az életbe szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Még érettségi nélkül is sok mindent lehet csinálni. Kérdés, hogy azok neked megfelelnek-e.
2020. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokan mondták hogy egy sima érettségivel nem sokra megyek. Nem tudom milyen szakmába lennék a jó de mivel az okj k megszünnek nincs is időm eldönteni pedig valamit le akarok tenni. Szakma nélkül nem sok helyre fogok kelleni. Nem nagyon tudom most mit csináljak.
2020. dec. 5. 09:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Szakma nélkül is el lehet helyezkedni pl operátornak gyárakba, de az ilyen munkák nem túlságosan álommelók. Azt tanácsolom, hogy próbáld ki milyen, de mellette tanulj ki egy szakmát, amit szeretsz is. Bár az OKJ megszűnik, de felnöttképzés lesz továbbra is, csak át lesz egy kicsit variálva.
2020. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!