Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért elégedetlenek velem a...

Miért elégedetlenek velem a szüleim? Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Kiskoromtól kezdve szerettem részt venni matematikai-természettudományos jellegű versenyeken, eleinte nem értem el dobogós helyezéseket, de 1-2 kivétel után 6 éven át zsinórban nyertem matematikai versenyeket, emellett az iskolában kiváló tanuló voltam. Hiába szerepeltem jó helyen országos kaliberű versenyeken, a szüleim mindig azokra a versenyekre emlékeztek vissza, azokat emlegették fel nekem, amelyek nem sikerültek jók, amit kudarcnak éltem meg. Most már fogorvosi egyetemen tanulok, néha embertelen mennyiségeket kell megtanulnunk napok alatt, majd ha négyesre teljesítek a vizsgán, én nagyon örülök neki, erre ők lekezelően megkérdezik, hogy miért nem ötös lett. Nehéz megmérettetések után előfordul hogy keményen kivagyok és nagyon rosszul szokott esni hogy nem tudnak velem együtt örülni

2020. dec. 5. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenkiben csak a rossz eredményed marad meg de hogy ilyent a szüleid emlegessenek neked az már így a szemétség csúcsa, én nem értem meg hogy a szüleid miért ilyenek veled, még ha másra mondanák jól van de hogy a gyerekükre.


Az egyetemen örüljenek hogy tudsz teljesíteni egy 4-es szintet (főleg orvosi szakon) mert az emberek többsége csak a minimum szintet teljesíti.


Amúgy elgondolkozhatnának hogy ezzel, hogy így beszélnek veled csak azt fogják elérni hogy elidegenedsz tőlük és majd ha segítség kell nekik majd várhassák ugyan ezt vissza, mert ezzel előbb utóbb ezt érik el.

2020. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg saját magukkal szemben is maximalisták és a kicsit gyengébb jegyet is úgy élik meg, mint egy árulást. Nekem két gyerekem is végzett egyetemet, az egyik pl. orvosit, de egy nehéz vizsga után egy 3-nak is szívből örültem velük, mert tudtam, hogy mennyi munka van benne. Ezt saját tapasztalatból is tudom, én is végeztem felsőoktatásban annó.
2020. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyakori a tipikusan csak a rosszra fókuszáló szülők...

Normális esetben a világon a legbüszkébbnek kellene, hogy legyenek rád, hogy ilyen jegyekkel vagy az orvosin.

2020. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!