Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulási képesség fejleszthe...

A tanulási képesség fejleszthető felnőttként?

Figyelt kérdés
Januárban kezdek egy képzést, elég magolós lesz sok jogi szöveggel. 10 éve nem jártam iskolába. Rá tudok készülni valahogy, illetve közben tudok valahogy segíteni agyamnak? Előre is köszönöm!

2020. dec. 6. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Leülsz, aztán megtanulod. Nincsenek nagy titkok, kitartás kérdése.
2020. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos velem korábban is előfordult, hogy egyik nap megtanultam valamit, este ki is kérdeztek belőle másnapra meg jó része elpárolgott. Meg az sem mindegy, mennyi idő alatt tanul meg valamit az ember. Ezek fejlesztésére gondoltam. Tudom, hogy "fenék" kell, az azt hiszem van is :)
2020. dec. 6. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elpárolgott, akkor az nem volt elég alapos. Mondd fel magadnak legalább háromszor, közben ne nézz a jegyzeteidbe. Egyszerűen lehetetlen, hogy nem működik. Akaraterő kérdése.
2020. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés kérdező, bár velem általában vizsgák után 3-4 napra szokott ez történni.

Szerintem az emberi agy, nem tud megemészteni 200-300 oldalnyi információt, csak rövidtávon amíg kell aztán vége.

Persze vannak kivételek, de az átlag vizsga után... hát nem sokat, hanem rengeteget felejt.

2020. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!