Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Már vizsgáztam középszinten, viszont az emeltre még nem kezdtem el készülni. Januártól tervezek nekiállni, szerintetek 4 hónap alatt fel lehet rá készülni, ha kb. 70-75%-os eredményt szeretnék elérni (több is jó lenne, de inkább lefelé kerekítek :D)?


Azt is megköszönném, ha ajánlanátok nekem felkészülést segítő könyveket,illetve egyéb jó tanácsokat is szívesen olvasnék:)



2020. dec. 9. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lett a közép? Én 4 hónapig majdnem mindennap tanultam rá/ videókat hallgattam és 5ös lett. 89% szóbeli nélkül amivel szerintem ha lett volna még javíthattam 91-92re de sajnos elmaradt :/
2020. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felkészítő köbyv amivel tanulatam: B Mátyus Gyöngyi Bori István Történelem érettségi témavázlatok (emelt és közép is van nagyon hasznos ajánlom)+ a tanárom által összeállított tételek
2020. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző és azelőtti is én voltam:)
2020. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

A középszintűm 84% lett.

Köszönöm az ajánlást:), én is ebből a könyvből tanultam középre, és emeltre is ebből tervezek. A tapasztalatod alapján akkor, ha csak ezt a könyvet használom, akkor rendesen fel tudok készülni?

2020. dec. 9. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen + a videok pl zanza vagy youtube meg ugye a térkép mindig előtted hogy tudjad hol kell kinyitni ha pl esszét írsz (fontos azzal tanulni)
2020. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2020. dec. 9. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz ha emelten írod nem lehet atlasz de ha esetleg valaki ezt olvassa és közepet ír

De emelten is visszaköszön hogy használtad felismered a térképet ha a helyejet megtanulod

2020. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Banna97 ***** válasza:
89%

Szia! Én most októberben érettségiztem emelt töriből 75% lett


Középszintű anno 65% volt


Én csak egy szóbeli tételeket tartalmazó könyvön rágtam át magam, valamit egy last minute érettségi c. könyvből.

Nem tanultam agyon magam, lexikális tudás mondhatni egyáltalán nem kellett az érettségihez. Inkább csak ok-okozati dolgokat kell tudni, és logikusan gondolkozni.

Viszont amit nagyon ajánlok az az előző évi tesztek töltögetése, melyeket megtalálsz a neten visszamenőleg egészen sokáig.

Én azt mondom a tesztek kitöltésének segítségével értem el ezt a %-ot.

Nagyjából két hónapot tanultam rá:)

2020. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!