Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb dolgozat író?

Hogyan legyek jobb dolgozat író?

Figyelt kérdés

Matekból egész jó vagyok, órán, házifeladatban mindig is én voltam a legjobb. Nagyon sok osztálytársamnak segítek megérteni, tanulni. Viszont, ha dogát írunk, mindig leblokkolok, és ilyen hármasokat írok. Nost is írtunk, a gép visszaküldte, hogy 11/20pontos lett. Viszont a házihaim eddig hibátlanok, tegnap este még egy haveromnak magyaráztam az egyik feladatot. Benne is volt a dogában, neki 3/3 pont, nemem 3/0pont, mert elszámoltam.

Most óra után mégegyszer megoldottam, persze, hogy hibátlan lett.. minden más tantárgynál fordítva van, pl. Bioszból azt hiszem, hogy nem tudok semmit, és ötösöket írok, mert minden beugrik.


A matek egy ideig mumus tantárgy volt, de amióta külön tanárt váltottam, azóta az egyik kedvencem, és ahogy mondtam, órán, házifeladatokban nagyon jó vagyok.

Lehet csak tudat alatt még mindig “félek” a matektól? Ez fejben dől el?

Mert nagyon frusztrál, és lehangol, hogy a munkámnak nincs meg a gyümölcse..


Idén érettségizek, és a (közép) matek nekem felvételi tárgy, kémiából emeltezek. Btw. a kémia számolásoknál is hasolnó. Órán, háziban nagyon mennek, de dogában meg csak vakarom a fejem, pedig nem nehezebbek a házinál..



2020. dec. 11. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy nagyon ràfeszülsz doga közben, hogy neked nagyon jól kell megírnod és pont emiatt rontod el.
2020. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Haladj sorban, nyugodtan, módszeresen. Ne hagyd, hogy bármi elterelje a figyelmedet. Ha egyedül, otthon írod meg a dogát, és teheted, akkor olvasd fel, ha az segít. Minden tényt vegyél figyelembe, ne ugrálj a feladatok és a sorok között. Egyszerre csak egy dologgal foglalkozz.


Ügyelj a légzésedre. Lassan, egyenletesen lélegezz. Ha érzed, hogy befeszül a vállad, a nyakad, vagy visszatartod a légzésedet, akkor lazítsd el magad tudatosan.


Ügyelj az időre. Nem kell kapkodni, sem pedig elhúzni a dolgokat.

Tégy úgy, mintha a haverod jött volna segítségért. Amikor megkapod a feladatokat, mondd azt Magadnak, ez nem doga. Itt ül a Sanyi mellettem, én csak neki segítek. Vagy: ez csak egy házi, amit elfelejtettem időben beadni, és most egy órával a tanóra előtt összedobom. Nincs tétje.

2020. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első szerintem neked lehet igazad. Nagyon bennem van ez a “a többiek rosszabbak”, én vagyok a legjobb matekos az osztályban, nekem kell lennie a legjobbnak. Az a baj, hogy nagyon sokat foglalkoztat az emeltebb, bonyolultabb matek, analízis, végtelen sorok, fizikából kvantum mechanika stb stb. Aztán az alapórai közép anyagból nem vagyon valami jó. Az érdeklődés megvan, ezért különösen lehangoló egy olyannak, aki imádja és élvezi a matekot..
2020. dec. 12. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!