Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolci Egyetemre megyek...

Miskolci Egyetemre megyek közgazdász hallgatónak. Mit vigyek innen?

Figyelt kérdés

Kérlek, komoly válaszokat, ne ilyet, hogy "kotont"! ;)


Az a helyzet, hogy nem miskolci vagyok, úgyhogy amit lehet olcsóbban, akkor azt most beszerezném és majd felhordozgatnám Miskolcra. Elsősorban füzetekre, könyvekre gondolok, hogy mi az, amit érdemes beszerezni, mit milyen mennyiségben? A gazdász hallgatók milyen módon jegyzetelnek? (Laptop, spirálfüzet, lefűzés, stb.)


Köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 12. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem spirálfüzet a legcélszerűbb (bár van, aki a lefűzést szereti). Laptopot azért nem javaslok, mert matekos tárgyakat elég nehéz lenne azzal írni szerintem.


Bővebb tájékoztatást nem tudok adni sajna, nem ismerem a szakot, de nézd meg a tanrendet, látni fogod, hány tárgyad lesz félévente, és úgy tudsz kalkulálni.

2010. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miskolci Gazdász vagyok.

Spirál füzetet javaslok én is, elég sokat jegyzetelünk! Főleg gyakorlatokon, van sok

olyan tárgy, ahol végig írjuk a 1.5 órás előadást.

Egy vastagabb spirál + 2 toll elég.


Könyveket nem érdemes megvenni, én értelmét nem látom, a gazdászoldalunkon található jegyzeteket töltöttem le mindig, és azt tanultam meg. [link]

Lefűztem magamnak könyvszerűen.


Laptop felesleges, nekünk az évfolyamon a 420 főből kb ha 1-2 vitt laptopot, ők az első sorba ültek mindig.

Nem tudsz olyan gyorsan gépelni mint ahogy a tanár diktál.

2010. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ, tudok gyorsan gépelni (kb. 5400 karakter / 10 perc :D), de a laptopot inkább majd NEPTUN-hoz, itthoniakkal való kapcsolattartásra használom majd.


A füzetekből milyet érdemes venni? Négyzetrácsos, csíkos, franciakockás? A tudományos számológépet is elviszem, biztos kelleni fog. :D


Óráimat nem tudom megnézni, mert tantervi háló nincs fent, de régebben néztem, olyan 7-8 tárgyat láttam benne.


Azt akarom kérdezni még, hogy az itt található ME-GTK-s jegyzeteket hol tudom majd olcsón kinyomtatni? Nem igazán tudok laptopról tanulni, jobban szeretem, hogyha előttem van, ki tudok belőle emelni. Esetleg tudtok ajánlani fénymásoló/nyomtató helyet?


Köszönöm! :)

2010. aug. 12. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miskolci gépész vagyok. Füzetnek én A4-es francia kockás füzetet használok, de ez szubjektív, olyat vegyél, ami neked jó, és úgy jegyzetelj, ami neked jól esik. Ha egy módszer idegen neked, felesleges erőltetni.


Egyetemen csak akkor fénymásolj, ha kevés anyagról van szó. Nagyon drága! 10 ft/lap. A nyomtatás pedig azt hiszem 12 ft/lap, de ebben nem vagyok biztos, még soha nem nyomtattattam (de hülye szó =)) egyetemen.


Van viszont egy jó hely, ahol rendesek, segítőkészek, és ha szerencséd van, még kedvezményt is kapsz, vagy adnak ajándék CD-t, DVD-t, mappát. Ráadásul elég jó áron dolgoznak. Mivel nem vagy miskolci, kicsit körülíróan fogok fogalmazni, utca nevét nem tudom =).


Megkeresed a Plázát a belvárosban. A főbejárat egy OMV benzinkúttal szemben van. Szépen elsétálsz a Pláza oldala mellett, egy átjáró felé (Plázát és a parkolóházat köti össze, vagyis inkább a mozit, de a mozi alatt van a parkolóház). Ha látsz bal oldalon egy McDonalds-ot, jó az irány, ha nem akkor indulj el megint elölről =). Zebrán szépen átmész (egyenesen), onnantól a Madarász Viktor utcán vagy. Szépen battyogsz tovább, megint elérsz egy zebrához, bal oldalt az út túloldalán látsz egy nagy téglaépületet (Földes Ferenc Gimnázium, de balra van a Hősök Tere is), zebrán átmész (egyenesen) zebra után rögtön van/volt egy angol "divatruhabolt", a nagy bevétel miatt be is zárt =). Sétálsz tovább felfelé egyenesen, majd jobbra lesz egy épület (Északerdő Zrt. vagy micsoda) utána rögtön egy utca (Tárkányi Béla, ki is van írva). Ez egy egyirányú utca, tilos behajtani (csak azért ha motorral vagy kocsival mennél), szépen bekanyarodsz erre az utcára és végigsétálsz rajta. Utca végén már átlátsz a bérházakra, és ha jó a szemed, kiszúrsz egy Canon Patrondiszkont feliratot a panelházak aljában. Mivel egy elég forgalmas út van keresztben előtted, zebra meg messze van, így jobbra kb. 30 méterre találsz egy aluljárót, így tudsz átjutni a túloldalra. Onnantól már meg kell találnod =). Amúgy majd ha ismerős leszel a környéken találsz más útvonalakat is =). Ez kb. egy 15 perces séta. Jó hely, rendesek nagyon. Egy oldal fénymásolása 6 ft, 7 ft ha színes, nyomtatás meg azt hiszem 10-12 ft. Régen jártam már ott.


Vagy szinte ugyanolyan áron ott van még a Szemere megállótól nem messze (ezt a helyet hívják Villanyrendőrnek) lévő Sharp is. Itt viszont morcos lányok dolgoznak, a kiszolgálás hangulata sokkal rosszabb (de megcsinálják rendesen a fénymásolást, nyomtatást), egyetlen előnye, hogy központi helyen van. Ide úgy tudsz eljutni, hogy a Centrumtól (Skála áruház, miskolciaknak csak Centrum) felsétálsz kemény egy villamosmegállónyit (a forgalmas úton keresztül). Mivel most szét van bombázva a villamossín a felújítás miatt, megállót nem nagyon találsz, de egészen egy lámpáig sétálj, bal oldalon lesz majd egy cukrászda. Ott fordulj jobbra, látsz egy kutyát ábrázoló bronz szobrot (Mancs mentő-kereső kutya, Miskolc büszkesége), és onnan már látod a Sharp feliratot. Táskabolt van az üzlet mellet.

2010. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
bocs elírtam, a cukrászda van jobb oldalon, és balra kell fordulnod! :D
2010. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a leírást, szerintem majd kiírom az állomásokat és hamarabb költözök fel, mint a kezdés lenne és 3 napot rászánok a környék megismerésére... :D

2010. aug. 12. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!