Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdász helyett mérnök?

Közgazdász helyett mérnök?

Figyelt kérdés

Jelenleg közgáz hallgató vagyok egy vidéki egyetemen - költségtérítésesen. Érdekel, meg megy is...de szerintem nem éri meg.

Ezelőtt közgáz szakközébe jártam. Ez azt jelenti, hogy természettudományos tantárgyakat csak 1 évig tanultam, szóval nálunk ezek inkább csak ilyen "töltelék tárgyak" voltak. Így nem is tudom igazán, hogy érdekelnek-e egyáltalán - mert nem értek hozzájuk.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen feltételek el merjek-e kezdeni egy mérnök szakot, ha igen, milyet? (lány vagyok)

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 29. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod, de ha biztos és magas jövedelmű állást akarsz, akkor a mérnöki a legjobb választás.


Nézd meg mondjuk a BME-t, hogy milyen szakok vannak, olvasgasd el a leírásaikat. Ha esetleg közlekedésmérnök érdekelne, akkor szólj, mert erről többet tudok mondani, mint bármilyen leírás :)

2011. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem késő :) Én is közgázos suliba jártam és most természettudományos szakra fogok, és nekem sem voltak ilyen tantárgyaim. Szóval hajrá!
2011. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ilyen helyzetben vagyok közgázra járok és mérnökire is szeretnék majd még nem tudom pontosan milyen szakra. Újra akarok érettségizni matekból és pluszba fizikából. Már nem nagyon emlékszem h mi volt fizikából, de meg akarom próbálni mert igazából az érdekel és erre nemrég jöttem rá.
2011. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem tanultál rendesen fizikát akkor felejtős, hacsak nem szánsz rá arra 1-2 évet, hogy fizikát tanulsz mielőtt jelentkezel.


Amúgy ha nem tudod, hogy érdekelnek-e, akkor miért akarsz odamenni? Azt mondod szereted ahol most vagy, akkor nem értem miért akarsz olyan helyre menni ami azt se tudod miről szól.. nem tudom miért érzed, hogy nincs értelme közgázra járna, hosszútávon a közgazdászok többet keresnek a legtöbb mérnöknél.



Nem kell csak azért elmenni mérnökire mert mindenki azzal jön, hogy csak azzal lehet állást kapni..

2011. aug. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolón elgondolkozva, szerintem inkább tényleg maradok. Csak annyira félek attól, hogy feleslegesen járok költségtérítéses szakra...már szinte minden megfordult a fejemben...valószínűleg inkább elvégzek a szak mellé egy okj képzést.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 29. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolónak pedig pont nincsen igaza, szóval ez alapján nem jó döntést hozni.

Én úgy jöttem Műegyetemre, hogy azt sem tudtam hogy az erő mértékegysége a Newton, ehhez képest most az évfolyamelsők között vagyok. Csak azt kérik számon, amit meg is tanítanak. Persze nyilván sok dolog könnyebb, ha már tanultad előtte, de így is meg lehet csinálni.

Az meg hogy hosszútávon a közgazdászok jobban keresnek a kac-kac kategória. Csak annyit mondok, hogy az én szakomon a kezdőfizetés 500.000.. mondjuk specializtált szak, nyilván kevesen is értenek hozzá, de külföldön korlátlan mennyiségű ilyen embert van pénz alkalmazni. Nem hinném, hogy egy közgáz diplomával, ha csak nem leszel felsővezető, akkor kereshetsz ennyit.

2011. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, specializált szakon lehet, hogy annyit keresel, de a nagy általánosságban nem keresnek többet a mérnökök a közgazdászoknál.


ezt meg nagyon szeretem, amikor előadják, hogy úgy mentek oda, hogy nem tudtak semmit mégis milyen jól megy nekik most..

2011. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Márpedig így van. Fizikából szerinted ha nem tudtam hogy mi az a Newton, akkor felkészült voltam bármennyire is? Egy dolgot tudtam, hogy a sebességet km/h-val mérik. És persze ezt sem jól, mert SI mértékegysége m/s.. És 4,0 fölötti átlagom volt az elmúlt 5 félévben, legutóbb 4,9.. szóval hidd csak el, hogy még a műegyetemen sem csak az előképzettség számít, hanem a szorgalom.
2011. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!