Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bejutni egy...

Hogyan tudnék bejutni egy boncolásra?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem járok orvosira de oda szeretnék, és be akarok jutni egy boncolásra.


Lehetőleg olyanra ahol nincsenek sokan mások (hogy tudjak kérdezni meg stb.)


Szóval ezt hogyan lehet megoldani? Mennyire van erre lehetőség? Vagy ilyet csak ismerőssel lehet?



2020. dec. 13. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy magánúton lehet-e ilyet, én még nem hallottam ilyenről, de szerintem ne siettesd. Vannak fent a neten videók, azt elég megnézned egyelőre szerintem. Demonstrátor vagyok anatómiából orvosin, mi többet boncolunk, mint amennyit a demonstrátori képzésben részt nem vevő hallgatótársaink boncolnak. Boncolni úgy jó, ha van egy határozott anattudásod, ugyanis egy-egy képlethez nagyon nem mindegy, hogy milyen óvatossággal, hogyan jutsz hozzá. Anatot pedig valódi részletességgel már az első évben is tanulni fogsz.
2020. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
92%
Anatómia óra előtt nem igazán van rá lehetőség. Azokat viszik el boncolást nézni akik pl. rendőrnek, tűzoltónak készülnek de ott is csak nézik. Addig maradnak a videók.
2020. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Bocsánat, hogy beleszólok de azokat akik tűzoltónak vagy rendőrnek készülnek azokat miért viszik boncolásra?

Bocsánat az értetlenkedésért és a buta kérdésért de érdekel :)

2020. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Gondolom azért mert a munkájuk során fognak látni holttesteket. De nem tudom hogy mit magyaráznak nekik pontosan, csak ismerőseimtől hallottam.
2020. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tűzoltók még amputálást is gyakorolnak.

És igen, azért mert a munkájuk során találkozhatnak ilyen helyzettel.



Egyébként szerintem a kérdező nem boncolni akar, csak megnézni milyen egy boncolás. Bár jó lenne tudni, hogy anatómiai vagy patológiai boncolásra gondol.

2020. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van nem én szeretnék boncolni, csak megnézni egyet, kérdezgetni, stb...


Igazából az mindegy, hogy milyen.. gondolom az anatómiai boncolás részletesebb

2020. dec. 14. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy tetem anatómiai boncolása másfél évig tart, ahogy mennek előre a tananyagban, úgy boncolják ki az adott területet. Szerintem max kutatók éjszakáján vagy nyílt napon lehetne bejutni, de ott is inkább csak készítményeket mutatnának.
2020. dec. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!