Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak hogy...

Mennyi az esélye annak hogy 1,5-ös átlaggal megbukok félévkor?

Figyelt kérdés

Matekból 1,5 az átlagom és nagyon nem szeretnék megbukni csak így online alatt baromi nehezen lehet javítani főleg matekból meg így még kevésbé értem az anyagot..

Ráadásul márciusban kisérettségi lesz matekból is és eléggé parázok...

Amúgy a többi tantárgyból ötös meg négyes vagyok csak matekból állok ilyen rosszul..

Mit tehetnék annak éredében hgy ne bukjak félévkor?

Illetve ha mégis megbukok félévkor lesz ennek valami komoly következménye?

Most vagyok 10.-es



2020. dec. 16. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdemes lenne gy-két órát venned egy magán tanárnál. BP-i vagy?
2020. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

10.-ben kisérettségit írtok? Nem semmi.

A kérdésre a válasz: 50%; vagy igen, vagy nem. De ha 10.-es vagy, akkor valószínűbb, hogy buktatni fognak.

Kellene tudni, hogy milyen témaköröket vettetek, illetve azok közül mi nem megy.

2020. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sok függ a tanártól is. Nálunk van olyan tanár aki 1,5-el átenged, de van olyan is aki nem. Olyan is van aki nem enged javítani, meg olyan is van akinek attól függ hogy átengedi-e a gyereket hogy mennyire kedveli.
2020. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól tudom a kis érettségi egy TZ kegy lesz (nálunk valahogy így volt), és kb egy TZ szintű dolgozatra készülj.


Másrészt, tanár függő. Kérheted, hogy adjon fel feladatokat, amiket be kell adnod megoldva xy időre.

2020. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vedd át újra az órai anyagokat, dolgozatokat és keresd ki melyik témakörök mennek a legrosszabbul. Ha megvan(nak), akkor olyan feladatok kérj a tanártól, vagy keress neten. A magántanárt ajánlanám én is, esetleg osztálytársakkal és/vagy felsőbb évesekkel tanuljatok együtt.

Nagyon iskola- és tanárfüggő. A mi sulinkban például a házirend előírta, hogy csak 1,8 felett engedhetnek át minden tárgyból.

Próbálj meg esetleg szorgalmit kérni a tanártól, ha a rugalmasabbak közt van. Szerintem szinte biztosan értékelni fogja, hogy látja rajtad, hogy azért igyekszel..

Nálunk anno, töriből volt kisérettségi, még tizenegyedikben érettségi időszakban, és csak szóbeli volt. Viszont 3 értékűnek könyvelték el, szóval ez is tanárfüggő.

2020. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1,5-es átlagra nálam 100% a bukás esélye. Javaslom, hogy beszélj a tanároddal a javításról.
2020. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem is 100%, lehet, hogy az online oktatás miatt "megkegyelmeznek", de max. ez az, amiben reménykedhetsz.

Hagyományos oktatásban is ilyen nehezen megy a matek? Tényleg minden más 4-5? Mert ha ekkora a szakadék a matek és a többi tárgybeli teljesítményed között, lehet, hogy diszlexiás vagy, és amíg nappalin tanulsz és meg nem kapod a 12. év végi jegyed, addig ingyenesen végeznek tesztet erre, ami alapján akár felmentést is kaphatsz a matek érettségi alól.

2020. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
#7 Inkább diszkalkulia, nem?
2020. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as: persze, arra gondoltam, csak siettem, kösz, hogy kijavítottál. De a többi stimmel. Mármint, hogy esetleg érdemes utánajárni, és a kérdező esetében a teszt ingyenes.
2020. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
#9 Igen, tényleg érdemes utánajárni, ebben teljes mértékben igazad van. A nővérem lánya diszkalkuliás, óriási segítség, hogy van róla papírja, egy csomó segítséget és könnyítést kap.
2020. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!